تحصیل در رشته مارکتینگ در انگلستان

ویژگی ها
 • تحصیل به مدت یک سال
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلیس
 • شروع ترم « ژانویه ۲۰۲۳ / ژانویه ۲۰۲۴ / ژانویه ۲۰۲۵ »
 • محل تحصیل « انگلیس، شهر گلاستر »

رشته مارکتینگ چیست؟

رشته مارکتینگ در انگلستان و به ویژه در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه گلاسترشایر، دانش عمیقی از بازاریابی را از منظر آکادمیک و عملی به شما ارائه می دهد. این رشته به شما کمک می کند تا مهارت های لازم برای حل مسئله و تصمیم گیری را برای مقابله با چالش های بازاریابی معاصر به کار بگیرید.

کارشناسی ارشد از شما در پیشرفت شغلی خود پشتیبانی می کند، خواه در صنعت بازاریابی کار کنید یا اصول بازاریابی را در کسب و کار خود اعمال کنید.

شما با کسب و کارهایی در هر نوع و اندازه درگیر خواهید شد و در مورد مارکتینگ در دنیای تجاری بیشتر خواهید آموخت. همچنین طیف متنوعی از شیوه‌های بازاریابی را بررسی خواهید کرد، به خلاصه‌های طراحی تجاری پاسخ می‌دهید و مستقیماً با مشاغل درگیر خواهید شد. این رشته به شما این امکان را می دهد تا ارتباطات بازاریابی، تحقیقات بازاریابی، بازاریابی استراتژیک بین المللی، بازاریابی دیجیتال و مسائل مدیریت برند و همچنین یادگیری درک مشتریان و نیازهای آنها را بررسی کنید.

ما از طریق مرکز رشد، با کسب‌وکارهای محلی همکاری نزدیک داریم و فرصت‌های زیادی را برای تعامل با کسب‌وکارها در هر نوع و اندازه‌ای به شما ارائه می‌کنیم. شما همچنین می توانید در پروژه های مشاوره واقعی برای حمایت از طیف گسترده ای از سازمان ها با توسعه بازاریابی خود از طریق خدمات مشاوره دانشجویی ما شرکت کنید:

بر اساس مدرسه کسب و کار جدید و هدفمند ما در پردیس Oxstalls، در شهر گلاستر، ما یک آزمایشگاه رفتار مصرف کننده اختصاصی داریم که می توانید برای انجام تحقیقات مصرف کننده، تبلیغات و داده های آنلاین از آن استفاده کنید. این فضا شما را قادر می سازد تا یادگیری عملی و مهارت های خود را توسعه دهید و رفتارهای متنوع مصرف کننده و تصمیمات خرید را درک کنید. تحقیقات انجام شده در آزمایشگاه می تواند بخشی از پایان نامه شما نیز باشد، در تکالیف مورد استفاده قرار گیرد یا به پیشرفت حرفه ای شما کمک کند.

تمرکز حرفه ای این دوره بر روی موارد زیر است.

اگر مبتدی هستید و میخواهید به سمت حرفه مارکتینگ قدم بردارید و یا اگر در این حوزه تجربه دارید، تحصیل در رشته مارکتینگ در دانشگاه گلاسترشایر انگلستان میتواند برای شما به صورت شتاب دهنده عمل کند و پس از یک سال شما را به یک متخصص با یک مدرک بین المللی معتبر تبدیل کند.

سبک تحصیل در رشته مارکتینگ در انگلستان

رشته مارکتینگ در انگلستان یک ساله است و در دانشگاه گلاسترشایر ارزیابی های دانشگاه شامل توسعه استدلال های آکادمیک، مهارت های کپی رایتینگ در مارکتینگ، طراحی تبلیغات و توسعه کمپین های بازاریابی است.

این دوره در پایان نامه یا یک پروژه بازاریابی به اوج خود می رسد و شما را قادر می سازد تا در زمینه ای از بازاریابی که به نظر شما بسیار جذاب است و ممکن است بخواهید آن را در حرفه بازاریابی خود دنبال کنید، متخصص شوید.

اگر دیپلم تحصیلات تکمیلی مرتبط یا جایزه حرفه ای دارید (مانند مدرک کارشناسی ارشد حرفه ای موسسه Chartered Marketing (CIM))، ممکن است بتوانید در سطح پیشرفته به این رشته بپیوندید.

بررسی مدرسه کسب‌و‌کار گلاسترشایر

من اردشیر هستم و در این ویدیو ۲۰ تا از Business School های انگلستان را بررسی کردم. اگر ویدیو را تماشا کنید، با رنکینگ دانشگاه گلاسترشایر آشنا مییشید که براساس نظر دانشجویان در رتبه ۷ در بریتانیا قرار دارد.

همچنین من در این ویدیو جزئیات مدرسه کسب و کار دانشگاه گلاسترشایر را به صورت حضوری بررسی کردم.

شرایط پذیرش

معدل لیسانس (کارشناسی)

مدرک لیسانس با معدل حدود ۱۳ یا معادل آن

سابقه کار یا تحصیلات مرتبط

سوابق کاری و همچنین تحصیلات و مدارک مرتبط شما هم بررسی میشود.

مدرک زبان انگلیسی

دانشجویان ایرانی به آیلتس با نمره کلی 6.0 و حداقل نمره در هر کدام از مهارت های زیر نیاز دارند:

Writing 5.5

Speaking 5.5

Listening 5.5

Reading 5.5

ماژول های رشته

برای تحصیل در رشته مارکتینگ در انگلستان و دانشگاه گلاسترشایر، باید در ماژول های مختلفی شرکت کنید.

لیست کامل ماژول ها را در قسمت زیر مشاهده میکنید.

Understanding Markets and Customers (BM7101)

این ماژول به بررسی رفتار مشتری می پردازد، که سکوی پرش ضروری برای طراحی بازاریابی استراتژیک است و در پس اقداماتی مانند طراحی محصول و برندسازی موفق می باشد. انبوهی از رشته ها از جمله روانشناسی و جامعه شناسی، مبنای تحلیل ما از رفتار مشتری از تجارت به مصرف کننده و تجارت به کسب و کار خواهد بود. هدف ما ارائه توصیه‌های تجاری ملموس بر اساس تحلیل عمیق و همدلی با نیازهای مشتری است، بنابراین بررسی می‌کنیم که چگونه رفتار مشتری بر روی عملکرد تجاری تأثیر می‌گذارد.

تعداد ساعات برنامه ریزی شده برای کلاس: ۳۰

ساعات مطالعه مستقل (self study): ۱۲۰

 

نحوه ارزیابی

 • 100% Assignment: ارائه ۳۰۰۰ کلمه ای به صورت انفرادی

Business Finance and Decision Making (BM7203)

هدف این ماژول ارائه یک درک کاربردی از تصمیم گیری تجاری با تمرکز بر رویکردهای علوم رفتاری و مدیریتی است و از این دو رویکرد برای ارزیابی واقعیت تصمیم گیری عملی استفاده می کند. تاکید بر استفاده از روش های مختلف آماری برای تامین مالی داده ها برای تصمیم گیری خواهد بود.

تعداد ساعات برنامه ریزی شده برای کلاس: ۳۰

ساعات مطالعه مستقل (self study): ۱۲۰

نحوه ارزیابی

 • 100% Assignment: ارائه ۳۰۰۰ کلمه ای به صورت انفرادی

 

Marketing Intelligence and Big Data (BM7216)

این ماژول به بررسی نقش اطلاعات و داده ها در زمینه بازاریابی با تاکید بر تصمیم گیری بازاریابی می پردازد. این ماژول، داده‌ها و تجزیه و تحلیل و تجسم داده‌ها را بررسی می‌کند، تصمیم‌گیری بازاریابی مربوط به بخش‌بندی، ارزش طول عمر مشتری و بازگشت سرمایه‌گذاری بازاریابی را ممکن می‌سازد. این ماژول به بررسی و روش‌های جمع‌آوری، تجزیه و تحلیل و استفاده از داده‌ها و بررسی شیوه‌های علم داده مدرن برای سازمان‌های بازاریابی می‌پردازد.

تعداد ساعات برنامه ریزی شده برای کلاس: ۳۰

ساعات مطالعه مستقل (self study): ۱۲۰

 

نحوه ارزیابی

 • 100% Assignment: ارائه  ۳۰۰۰ کلمه ای به صورت انفرادی

Design Thinking for Innovation and Dynamic Business Success (BM7218)

هدف این ماژول حمایت از دانشجویانی است که می‌خواهند بیاموزند که چگونه تجارت را برای نوآوری مستمر و رشد تصاعدی سرعت بخشند. برخی از روندهای اصلی در کسب و کار را با استفاده از طرز فکر طراحی پیشرفته، اصول و شیوه ها برای تسهیل و مدیریت نوآوری بنیادی بررسی می کند.

رویکردهای تفکر طراحی برای توسعه استراتژی های سازمانی برای نوآوری پیشرفته در زمینه یک محیط کسب و کار محلی و جهانی را بررسی می کند. در نظر می گیرد که چگونه ایجاد فرهنگ سازمانی برای نوآوری و تغییر می تواند توانایی تکامل مداوم در یک محیط تجاری پیچیده و بسیار رقابتی را تقویت کند.

هدف آن توسعه درک انتقادی پیشرفته از عملکرد معاصر در شرکت‌های غیرانتفاعی، با رشد بالا و سازمان‌های کارآفرین است که با رویکرد تجربی با استفاده از نظریه و تحقیق برای پشتیبانی از کاربرد عملی ابزارهای تفکر طراحی، ذهنیت کارآفرینی و نوآوری پشتیبانی می‌شود. موضوعات مرتبط با نگرش سازمانی به موفقیت و شکست، ایده پردازی و خلاقیت، نوآوری و تغییر را در نظر می گیرد. هدف آن تسهیل ساخت و تشکیل تیم‌های پروژه بسیار خلاقانه و درون‌آفرینی است که نبوغ را برای موفقیت کسب‌وکار هدایت می‌کنند.

تعداد ساعات برنامه ریزی شده برای کلاس: ۳۰

ساعات مطالعه مستقل (self study): ۱۲۰

نحوه ارزیابی

 • 40% Presentation: ارائه ۱۰ دقیقه ای و ۱۰۰۰ کلمه ای به صورت انفرادی
 • 60% Assignment: ارائه ۲۰۰۰ کلمه ای

Marketing Communication (BM7401)

این ماژول به بررسی تلاش های یکپارچه بازاریابی و ارتباطات در ایجاد و حفظ آگاهی، هویت و ترجیحات برند می پردازد. این ماژول ماهیت متغیر محیط ارتباطات را تشخیص می دهد، جایی که روندهای تکنولوژیکی، رسانه های جدید در حال ظهور و نیاز به برقراری ارتباط در سطح جهانی در حال تغییر روش کار مدیران ارتباطات است. بنابراین، این ماژول بر پیشرفت‌های فراتر از عناصر سنتی ترکیب تبلیغاتی، بازاریابی مستقیم، روابط عمومی، پیشبرد فروش و فروش شخصی تأکید می‌کند و تمرکز بین‌المللی را در سراسر آن اتخاذ می‌کند. این ماژول با ارائه دیدگاه ارتباطی اضافی کسب و کار به تجارت، یک رویکرد متعادل برای ارتباطات مصرف کننده و تجارت ارائه می دهد.

تعداد ساعات برنامه ریزی شده برای کلاس: ۳۰

ساعات مطالعه مستقل (self study): ۱۲۰

نحوه ارزیابی

 • 70% Assignment: ارائه ۲۵۰۰ کلمه ای به صورت انفرادی
 • 30% Presentation: ارائه ۲۰ دقیقه ای به صورت گروهی

International Strategic Marketing (BM7403)

هدف این ماژول ایجاد درک عمیق از عواملی است که زیربنای توسعه و اجرای استراتژی های بازاریابی موفق در بازارهای داخلی و جهانی است. درک تئوری و کاربرد استراتژی‌های بازاریابی در محیط‌های متنوع، برای تصمیم‌گیری موفق تجاری. چالش‌های پیش روی کسب‌وکارها در بازارهای جهانی و به هم پیوسته امروزی و نحوه رسیدگی به این چالش‌ها از طریق طراحی و اجرای استراتژی‌های بازار محور مورد بررسی قرار خواهد گرفت. دانشجویان تشویق می شوند تا از انتخاب های بازاریابی استراتژیک منطقی دفاع کنند و پل بین تئوری و عمل را با تأکید خاصی بر پیچیدگی این تصمیم گیری در یک زمینه بین المللی ارزیابی کنند.

فعالیت های یادگیری و تدریس

 • 30% Assignment: ارائه ۲۰۰۰ کلمه ای به صورت گروهی
 • 70% Assignment: ارائه ۳۰۰۰ کلمه ای به صورت انفرادی

Dissertation (BM7406)

هدف از پایان نامه این است که به دانشجو اجازه دهد تا یک کار خود مدیریتی را انجام دهد که بررسی عمیق یک موضوع مرتبط با حوزه بازاریابی را ارائه می دهد. پایان نامه به دانشجو اجازه می دهد تا فلسفه ها، تئوری ها و مدل های مرتبط بازاریابی را به طور انتقادی ارزیابی و ترکیب کند، فرآیند تحقیق را با استفاده از منابع داده اولیه و/یا ثانویه انجام دهد و این مفاهیم دانشگاهی را به طور انتقادی با یک حوزه مرتبط از فعالیت بازاریابی مرتبط کند. این پایان نامه امکان مطالعه تحلیلی موضوعات دانشگاهی را در چارچوب تصمیم گیری بازاریابی عملی فراهم می کند و از این طریق می تواند به مجموعه دانش در حوزه بازاریابی کمک کند. عنصر انعکاسی پایان نامه به دانشجو فرصتی می دهد تا تجربیات خود را از فرآیند یادگیری به طور انتقادی تجزیه و تحلیل و ارزیابی کند.

 

تعداد ساعات برنامه ریزی شده برای کلاس: ۳۱

ساعات مطالعه مستقل (self study): ۵۶۹

 

نحوه ارزیابی

 • 10% Assignment: ارائه ۱۵۰۰ کلمه ای به صورت انفرادی
 • 80% Dissertation: ارائه پروژه ۱۵۰۰۰ کلمه ای
 • 10% Assignment: ارائه ۱۰۰۰ کلمه ای

Digital Promotion (BM7408)

تعداد ساعات برنامه ریزی شده برای کلاس: ۳۰

ساعات مطالعه مستقل (self study): ۱۲۰

 

نحوه ارزیابی

 

 • 100% Assignment: ارائه ۳۰۰۰ کلمه ای به صورت انفرادی

Brand Management (BM7409)

تعداد ساعات برنامه ریزی شده برای کلاس: ۳۰

ساعات مطالعه مستقل (self study): ۱۲۰

 

نحوه ارزیابی

 

 • 100% Assignment: ارائه ۳۰۰۰ کلمه ای به صورت انفرادی

شهریه

برای دانشجویان ایرانی و بین المللی برابر 15,000£ میباشد.

در ابتدا 3,000£ از شهریه را باید پرداخت کنید تا پذیرش شما نهایی شود و سپس معمولا در ۲ قسط مابقی شهریه را پرداخت خواهید کرد.

آینده شغلی

فارغ التحصیلان رشته مارکتینگ در دانشگاه گلاسترشایر انگلستان می توانند به شرح زیر مشغول به کار شوند:

 • تحقیقات بازار
 • مدیریت بازاریابی
 • ارتباطات بازاریابی
 • مدیریت برند
 • مدیریت ارتباط با مشتری

اساتید رشته

مدیر گروه رشته مارکتینگ

Magdalena Gonzalez-Triay

من ۱۲ سال سابقه کار در صنعت دارم. حوزه اصلی تخصص من در زمینه بازاریابی تجاری و بازاریابی مشتری در کانال های متعدد خواربار فروشی و عمده فروشی بوده است. من همچنین در پروژه های مشاوره ای مختلف برای SME ها شرکت داشته ام. اخیراً در بریتانیا، قبل از پیوستن به دانشگاه به عنوان مدرس بازاریابی، برای یک شرکت نوشیدنی پیشرو در نقش بازاریابی و مدیریت مشتری کار کردم.

Richard Warr

مدرس ارشد رفتار مصرف کننده

Samuel Copland

مدرس ارشد مارکتینگ

Matt Barr

مدرس ارشد مارکتینگ

Ruffin Relja

مدرس ارشد مارکتینگ