تحصیل در رشته MBA در انگلستان

ویژگی ها
 • تحصیل به مدت یک سال
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلیس
 • شروع ترم « ژانویه ۲۰۲۳ / سپتامبر ۲۰۲۳ / ژانویه ۲۰۲۴ »
 • محل تحصیل « انگلیس، شهر گلاستر »

رشته MBA چیست؟

رشته MBA در انگلستان به ویژه در دانشگاه گلاسترشایر، گل سرسبد یک ساله ما است که به شما این فرصت را میدهد که در دنیای تجارت غوطه ور شوید و با برخی از جدیدترین چالش های پیش روی رهبران تجارت جهانی درگیر شوید. با پشتیبانی برنامه مدیریت کسب و کار جهانی و قرارگیری ۱۲ ماهه در صنعت، به شما این فرصت داده میشود که بیشترین مهارت‌های مورد نیاز را برای رویارویی با چالش‌ها و باز کردن فرصت‌های یک محیط اقتصادی پویا و غیرقابل پیش‌بینی توسعه دهید. شما همچنین مسائل مهمی از جمله انعطاف پذیری کسب و کار و مدیریت بحران را به عنوان بخش کلیدی دوره بررسی خواهید کرد.

این دوره را می توان با مسیرهای تخصصی در موارد زیر شخصی سازی کرد:

 •     مدیریت خدمات مالی
 •     مدیریت هتلداری و گردشگری بین المللی
 •     حاکمیت سایبری و تحول دیجیتال
 •     هوش بازاریابی و کلان داده
 •     مدیریت زنجیره تامین و لجستیک بین المللی
 •     کارآفرینی کاربردی، تفکر طراحی و نوآوری
 •     رهبری و مدیریت ورزشی
 •     رهبری و مدیریت مراقبت های بهداشتی
 •     مدیریت پروژه های ساختمانی
 •     مدیریت طراحی

تحصیل در رشته MBA در انگلستان فرصتی منحصر به فرد برای تخصص در زمینه صنعت انتخابی شما میباشد که پایه های دانش کسب و کار را در اختیار شما قرار می دهد و به شما اجازه می دهد تا بر اساس آرزوهای شغلی خود، تخصص خود را شکل دهید. این رشته برای توسعه رهبران خلاق، انعطاف پذیر و مشتاق صنعت طراحی شده است.

شما اصول اساسی کسب و کار را درک خواهید کرد. پایه‌های اصلی کسب‌وکار، مضامین متقاطع مرتبط با چالش‌های جهانی که محیط کسب‌وکار امروزی را شکل می‌دهند، از جمله تغییرات تکنولوژیک، زمینه سیاسی و اقتصادی جهانی، تغییرات اجتماعی و جمعیتی و بحران زیست‌محیطی را شامل میشود.

ماژول‌های ما ترکیبی از مطالعات موردی، یادگیری عملی و برنامه‌های کاربردی در دنیای واقعی را با هم ترکیب می‌کنند و به شما این امکان را می‌دهند تا مهارت‌های اساسی مورد نیاز را به عنوان یک رهبر تجارت جهانی در آینده توسعه دهید. با مدل تخصصی منحصر به فرد دانشگاه گلاسترشایر، طیف وسیعی از گزینه ها برای تعامل با صنعت در طول سال دوم تحصیل و همچنین فرصت های زیادی برای شخصی سازی برنامه خود خواهید داشت.

سبک تحصیل در رشته MBA در انگلستان

ماژول‌های ما ترکیبی از مطالعات موردی، یادگیری عملی و برنامه‌های کاربردی دنیای واقعی را ترکیب می‌کنند و از شما برای توسعه مهارت‌های اساسی مورد نیاز به عنوان یک رهبر تجاری جهانی در آینده پشتیبانی می‌کنند. از همه دانشجویان رشته MBA به منظور توسعه قابلیت های مدیریتی و به حداکثر رساندن پتانسیل شغلی خود حمایت خواهد شد. ما قصد داریم دانشجویان را به چالش بکشیم تا خلاقانه فکر کنند و راه حل های جدیدی برای مشکلات پیچیده کسب و کار ارائه دهند. برای فعال کردن این امر، ارزیابی‌های منحصربه‌فردی در ماژول‌ها ایجاد شده‌اند که شامل واحدهای عملی مرتبط با کار مانند «سناریوی مشتری-مشاور» است.

بررسی مدرسه کسب‌و‌کار گلاسترشایر

من اردشیر هستم و در این ویدیو ۲۰ تا از Business School های انگلستان را بررسی کردم. اگر ویدیو را تماشا کنید، با رنکینگ دانشگاه گلاسترشایر آشنا مییشید که براساس نظر دانشجویان در رتبه ۷ در بریتانیا قرار دارد.

همچنین من در این ویدیو جزئیات مدرسه کسب و کار دانشگاه گلاسترشایر را به صورت حضوری بررسی کردم.

شرایط پذیرش

معدل لیسانس (کارشناسی)

مدرک لیسانس با معدل حدود ۱۳ یا معادل آن، یا مدرک حرفه ای قابل مقایسه و در حالت ایده آل حداقل دو سال تجربه مدیریت / سرپرستی. متقاضیان با تجربه کاری قابل توجه اما بدون مدرک رسمی سطح لیسانس نیز در نظر گرفته خواهند شد.

سابقه کار یا تحصیلات مرتبط

سوابق کاری و همچنین تحصیلات و مدارک مرتبط شما هم بررسی میشود.

مدرک زبان انگلیسی

دانشجویان ایرانی به آیلتس با نمره کلی 6.0 و حداقل نمره در هر کدام از مهارت های زیر نیاز دارند:

Writing 5.5

Speaking 5.5

Listening 5.5

Reading 5.5

ماژول های رشته

برای تحصیل در رشته MBA در دانشگاه گلاسترشایر انگلستان، باید در ماژول های مختلفی شرکت کنید.

لیست کامل ماژول ها را در قسمت زیر مشاهده میکنید.

Business Development Project (BM7111)

هدف این ماژول این است که به دانشجو اجازه دهد تا یک کار را با مدیریت خود انجام دهد که دانش و مهارت های کسب شده در طول مطالعه قبلی را در چارچوبی متمرکز بر اشتغال پذیری و توسعه شغلی ادغام می کند. این فرصتی را برای دانشجویان فراهم می‌کند تا دانش و مهارت‌های خود را برای توسعه یک طرح کسب‌وکار به کار گیرند و برای راه‌اندازی یک سرمایه‌گذاری در کسب‌وکار جدید، تجزیه و تحلیل و حل انواع مشکلات تجاری و مدیریتی که در توسعه یک مورد تجاری با دوام با آن مواجه می‌شوند، به کار گیرند. همچنین این فرصت را برای دانشجویان فراهم می‌کند تا راه‌حل‌های پیشنهادی و منطق زیربنایی را برای ارتباط با مخاطبانی از سرمایه‌گذاران بالقوه، همتایان، متخصصان کسب‌وکار و مربیان دانشگاهی برقرار کنند

تعداد ساعات برنامه ریزی شده برای کلاس: ۳۱

ساعات مطالعه مستقل (self study): ۵۶۹

نحوه ارزیابی

 • 10% Assignment: ارائه ریسرچ پروپوزال ۱۵۰۰ کلمه ای به صورت انفرادی
 • 80% Dissertation: ارائه پایان نامه ۱۵۰۰ کلمه ای به صورت انفرادی
 • 10% Assignment: ارائه تحقیق ۱۵۰۰ کلمه ای به صورت انفرادی
Global Leadership Challenges: Leadership by Design (BM7200)

تعداد ساعات برنامه ریزی شده برای کلاس: ۳۰

ساعات مطالعه مستقل (self study): ۱۲۰

 

نحوه ارزیابی

 

 • 100% Portfolio: ارائه ۳۰۰۰ کلمه ای
Business Finance and Decision Making (BM7203)

هدف این ماژول ارائه یک درک کاربردی از تصمیم گیری تجاری با تمرکز بر رویکردهای علوم رفتاری و مدیریتی است. از این دو رویکرد برای ارزیابی واقعیت تصمیم گیری عملی استفاده می کند. تاکید بر استفاده از روش های مختلف آماری برای تامین مالی داده ها برای تصمیم گیری خواهد بود.

تعداد ساعات برنامه ریزی شده برای کلاس: ۳۰

ساعات مطالعه مستقل (self study): ۱۲۰

 

نحوه ارزیابی

 

 • 100% Assignment: ارائه ۳۰۰۰ کلمه ای
Managing Complex Projects (BM7205)

مدیریت پروژه کلید ارائه ارزش استراتژیک در سازمان است و شامل برنامه ریزی زمانی، کنترل هزینه ها، زمان و کیفیت است که از پیش تعیین شده و تعریف شده است. شامل محدودیت های بودجه، ریسک و مدیریت منافع ذینفعان نیز می شود. پروژه ها می توانند از ساخت یک ساختمان جدید تا راه اندازی محصول جدید، یا برون سپاری عملکردهای قبلی داخلی، تا مهندسی مجدد محصولات، خدمات و فرآیندها را شامل شود.

تعداد ساعات برنامه ریزی شده برای کلاس: ۳۰

ساعات مطالعه مستقل (self study): ۱۲۰

 

نحوه ارزیابی

 

 • 100% Assignment:  ارائه ۳۰۰۰ کلمه ای به صورت انفرادی
Crisis Communication and Information Exchange in a Global Context (BM7215)

این ماژول به طور انتقادی، اصول و عملکرد ارتباطات بحران و تبادل اطلاعات را در رابطه با بحران‌ها و بلایای مختلف سازمانی، از جمله حوادث حاد و بحران‌های پایدار بررسی می‌کند.

دانشجویان درک پیشرفته ای از آمادگی سازمانی و مدل سازی تبادل اطلاعات برای ارتباطات بحران در مقیاس محلی، ملی و جهانی ایجاد خواهند کرد. تأکید بر توسعه مهارت‌های حرفه‌ای پیشرفته در رابطه با برنامه‌ریزی، مدیریت و اجرای یک طرح ارتباطی بحران پیچیده و مکانیسم‌های تبادل اطلاعات است که شامل سطح بالایی از ادغام چند سازمانی و ذینفعان در پاسخ به شرایط اضطراری بسیار متناوب، بلایای بزرگ مقیاس است.

دانشجویان در یک سری سمینارها و کارگاه های آموزشی طراحی شده برای بررسی انتقادی رویکردهای معاصر و نوآورانه در ارتباط با بحران و تبادل اطلاعات شرکت خواهند کرد. حوزه های تمرکز شامل آمادگی در برابر بحران سازمانی، مدل سازی تبادل اطلاعات، توسعه پروتکل های ارتباطی، ارتباطات بحران داخلی و خارجی، واکنش اضطراری، رهبری سازمانی، مدیریت شهرت و تبادل دانش برای یادگیری سازمانی و شبکه ای خواهد بود.

تعداد ساعات برنامه ریزی شده برای کلاس: ۳۰

ساعات مطالعه مستقل (self study): ۱۲۰

 

نحوه ارزیابی

 

 • 50% Presentation: ارائه ۱۵۰۰ کلمه ای یا ۲۰ دقیقه ای به صورت گروهی
 • 50% Assignment: ارائه ۱۵۰۰ کلمه ای به صورت انفرادی
Managing Business Continuinity in a Global Context (BM7219)

این ماژول به طور انتقادی اصول و عملکرد برنامه ریزی تداوم کسب و کار را در یک زمینه جهانی و در رابطه با بحران های مختلف و خطرات فاجعه بررسی می کند.

دانشجویان درک پیشرفته ای از برنامه ریزی تداوم کسب و کار برای سازمان ها و شبکه های سازمانی در مقیاس محلی، ملی و جهانی ایجاد خواهند کرد. تأکید بر توسعه مهارت‌های حرفه‌ای پیشرفته در رابطه با برنامه‌ریزی، مدیریت و اجرای پروژه‌های تداوم کسب‌وکار پیچیده است که شامل سطح بالایی از ادغام چند سازمانی و ذینفعان در پاسخ به شرایط اضطراری، بلایا و بحران‌های در مقیاس بزرگ است.

دانشجویان در مجموعه ای از سمینارها و کارگاه های آموزشی طراحی شده برای بررسی انتقادی رویکردهای معاصر و نوآورانه نسبت به مدیریت ریسک و بحران سازمانی شرکت خواهند کرد. حوزه های تمرکز شامل تاب آوری سازمانی، کاهش خطر بلایا، برنامه ریزی تداوم کسب و کار، مدیریت بحران، رهبری و یادگیری مستمر خواهد بود.

تعداد ساعات برنامه ریزی شده برای کلاس: ۳۰

ساعات مطالعه مستقل (self study): ۱۲۰

 

نحوه ارزیابی

 

 • 100% Assignment: ارائه ۳۰۰۰ کلمه ای به صورت انفرادی
Strategic Consulting Project (BM7222)

مداخله مشاوره از دانشجویان در به کارگیری دانش خود از طریق یک پروژه مشاوره مبتنی بر تیم در یک تجارت یا سایر سازمان های مناسب پشتیبانی می کند. از هر تیم انتظار میرود که در فرآیند مشاوره با سازمان خود از جمله ارائه پیشنهادات، انجام تجزیه و تحلیل، تحویل و ارزیابی کار کند. این ماژول از طریق مجموعه‌ای از کارگاه‌های آموزشی که مهارت‌های مشاوره کلیدی را در صورت نیاز توسعه می‌دهند، از دانش‌جویان در این فرآیند پشتیبانی می‌کند. این ماژول همچنین به دانشجویان اجازه می دهد تا توانایی خود را در تأثیرگذاری بر نوآوری و عملکرد کسب و کار از طریق ارائه راه حل های مشاوره نشان دهند.

تعداد ساعات برنامه ریزی شده برای کلاس: ۴۸

ساعات مطالعه مستقل (self study): ۲۵۲

 

نحوه ارزیابی

 

 • 20% Assignment: ارائه گروهی ۹۰۰ کلمه ای
 • 40% Presentation: ارائه گروهی ۲۰ دقیقه ای
 • 40% Assignment: ارائه ۱۸۰۰ کلمه ای به صورت انفرادی
Strategic Management (FT7208)

تعداد ساعات برنامه ریزی شده برای کلاس: ۳۰

ساعات مطالعه مستقل (self study): ۱۲۰

 

نحوه ارزیابی

 

 • 100% Assignment: ارائه ۳۰۰۰ کلمه ای به صورت انفرادی
International Trade Law (LW7014)

تعداد ساعات برنامه ریزی شده برای کلاس: ۳۰

ساعات مطالعه مستقل (self study): ۱۲۰

 

نحوه ارزیابی

 

 • 100% Assignment: ارائه ۳۰۰۰ کلمه ای به صورت انفرادی

شهریه

شهریه کل دوره یک ساله جهت تحصیل در رشته MBA در دانشگاه گلاسترشایر انگلستان برای دانشجویان ایرانی و بین المللی برابر 15,625£ میباشد که در ابندا 3,000£ از شهریه را باید پرداخت کنید تا پذیرش شما نهایی شود و سپس معمولا در ۲ قسط مابقی شهریه را پرداخت خواهید کرد.

آینده شغلی

فارغ التحصیلان در رشته mba در انگلستان دانشگاه گلاسترشایر می توانند به شرح زیر مشغول به کار شوند:

 • مدیر پروژه
 • کارآفرین یا راه انداز کسب و کار
 • مدیر منابع انسانی
 • رهبر ارشد کسب و کار
 • تحلیلگر کسب و کار
 • مشاور مدیریتی
 • تحلیلگر خدمات مالی
 • مشاور مالی و بیزنسی شرکت ها و افراد ثروتمند

اساتید رشته

مدرس ارشد استراتژی و تجارت بین الملل

Azley Abd Razak

من مدیر گروه دوره آکادمیک  MBA جهانی و مدرس ارشد در دانشگاه گلوسترشایر هستم. به عنوان یک دانشگاهی، از چالش الهام بخشیدن به دانشجویان برای درگیر شدن با موضوعاتی که تدریس می‌کنم لذت می‌برم و پاداش درک بهتر آن‌ها از موضوع را می‌بینم.
در ۲۱ سال گذشته، من در دانشگاه کار کرده ام و تجربه تدریس من در حوزه های مختلف است. استراتژی کسب و کار، مدیریت عملیات، مدیریت نوآوری و تجارت بین المللی. علاوه بر تجربه تدریس، تجربه مدیریت دوره‌ها و مسئولیت‌های رهبری مشارکت علمی را نیز داشته‌ام. همه این فعالیت ها به من اجازه داد تا تجربه مذاکره و توسعه روابط با موسسات آموزشی بین المللی در آسیا و اروپا را داشته باشم. من همچنین تجربه کار به عنوان مدیر اجرایی با بانک عرب مالزی را کسب کرده ام. من توانسته ام این تجربه را در توسعه موارد آموزشی خود به درستی به کار ببرم و به دانشجویان بینشی نسبت به دنیای تجارت بدهم.

Nadine Sulkowski

مدرس ارشد مدیریت هتلداری

Arthur Magee

مدرس ارشد مدیریت کسب و کار

Sri Tellapragada

مدرس ارشد حسابداری و مالی

Vassil Rachkov

مدرس ارشد در کسب و کار و نوآوری

Andy Kok

مدرس حقوق، حسابداری و مالی