VidoLimo

4 ویژگی مهم رابط کاربری One UI سامسونگ

رابط کاربری جدید سامسونگ یکسری قابلیت های خوبی داره که شاید از همه آنها آگاه نباشید. بیشتر این قابلیت ها مخفی هستند. برای استفاده از این ویژگی ها باید یکمی کنجکاو باشید تا پیدا کنید و ازشون استفاده کنید. در این مقاله، تنظیمات رابط کاربری One UI سامسونگ را با هم بررسی میکنیم و یاد میگیریم تا استفاده بهینه ای از گوشی های گلکسی داشته باشیم. بیشتر گوشی های سری S و گوشی گلکسی فولد از رابط گرافیکی One UI پشتیبانی میکنند. با ویدولیمو همراه باشید.

Auto Optimization

گوشی های گلکسی سامسونگ ابزار های مناسبی برای بهینه سازی دستگاه دارند. به طور نمونه میشه به این دو مورد اشاره کرد :

  • پاک کردن حافظه رم دستگاه به وسیله بستن برنامه های در حال اجرا در بگ گراند گوشی
  • خالی کردن حافظه دستگاه از طریق حذف کردن فایل های غیر ضروری

شرکت سامسونگ، قابلیت Auto Optimization (بهینه سازی) را روی دستگاه هایی که دارای سیستم عامل اندروید Pie (نسخه 9 اندروید) و رابط گرافیکی One UI هستند، اضافه کرده است. این ابزار، برنامه های باز شده ای که اخیرا استفاده کردید را میزاره داخل RAM باقی بمونه و فقط برنامه هایی که مدتی باز مونده و ازشون استفاده نکردید را از حافظه RAM پاک میکنه.

فعال سازی

ابتدا وارد تنظیمات گوشی سامسونگیتون بشید و سپس به قسمت Device care برید. سه نقطه ای که بالای صفحه وجود دارد را لمس کنید و گزینه ی Auto optimization را انتخاب کنید و در نهایت این گزینه را On کنید. در پایین این صفحه، عنوان Schedule را ببینید. در این قسمت باید یک زمان ثابت را تایین کنید تا هر روز در این زمان مشخص عملیات بهینه سازی به صورت اتوماتیک انجام شود. فقط حواستون باشه زمانی رو تایین کنید که از گوشی استفاده نمیکنید و صفحه گوشیتون خاموش باشه. میدونید چرا ؟ چون اگر صفحه گوشی روشن باشه و شما مشغول به کار با گوشی هوشمندتون باشید، بهینه سازی گوشی انجام نمیشود.

رابط کاربری One UI سامسونگ

Auto Disable Unused Apps

این قابلیت، برنامه هایی که در سی روز اخیر استفاده نکردید را Disable (غیرفعال) میکند و جلوی آنها را میگیرد که در بک گراند گوشی اجرا نشوند.

فعال سازی

ابتدا وارد تنظیمات گوشی سامسونگیتون بشید و سپس به قسمت Device care برید. آیتم Battery را انتخاب کنید و سپس سه نقطه ای که بالای صفحه است را لمس کنید تا وارد تنظیمات باتری گوشی بشید. در این بخش، دو گزینه زیر را روشن کنید :

  • Auto disable unused apps
  • Adaptive battery

با انجام این تنظیمات، گوشی سامسونگ گلکسی شما باتری بیشتری ذخیره میکنه و بهینه مصرف میکند.

رابط کاربری One UI سامسونگ

One Handed Mode

با افزایش سایز صفحه نمایش گوشی های هوشمند، استفاده از گوشی با یک دست سخت تر شده است. سامسونگ در رابط گرافیکی جدید خودش این امکان را اضافه کرده تا با یک دست و بدون نیاز به دست دیگر بتونیم با گوشی کار کنیم.

فعال سازی

ابتدا وارد Settings بشید و به قسمت Advanced features برید و سپس بخش Motions and gestures را انتخاب کنید و در آخر گزینه One-handed mode را on کنید.

رابط کاربری One UI سامسونگ

Night Mode

یکی از بزرگترین تغییراتی است که به رابط کاربری گوشی های سامسونگ گلکسی اضافه شده است. زمانی که Night mode (حالت شب) فعال است، چشم های کاربر کمتر اذیت میشه و زمان بیشتری را میتونه با گوشی کار کنه. همچنین باعث میشه باتری کمتری از دستگاه مصرف بشه.

فعال سازی

از دو طریق میتوان این قابلیت را فعال کرد :

  • وارد تنظیمات گوشی بشید، Display را انتخاب کنید و گزینه Night mode را روشن کنید.
  • نوار Notifications را از بالا به سمت پایین بکشید، به دنبال آیتم Night mode بگردید و بزنید روش تا فعال بشه.
حالت شب در گوشی اندرویدی

در این مقاله با 4 قابلیت کاربردی رابط کاربری One UI سامسونگ آشنا شدیم. دستگاه های گلکسی اس 8، اس 9، اس 10، گلکسی فولد و … از رابط کاربری One UI استفاده میکنند. این رابط گرافیکی، استفاده از گوشی های هوشمند سامسونگ را کاربردی تر و راحت تر از قبل کرده است. مرسی که با ویدولیمو همراه بودید.