آکادمی | زمان مطالعه ۱۰ دقیقه

اپلای با معدل پایین

{ اپلای با معدل کم ۱۳ . ۱۴ . ۱۵ }

اپلای با معدل پایین

اگه فکر درس خوندن در خارج از کشور را دارید ولی به خاطر معدل پایین در مقطع قبلی تحصیلتون ناامید و دلسرد شدید، این ویدیو را تماشا کنید.

ما دو دلیل برای گرفتن این ویدیو داشتیم تا اپلای با معدل پایین را برای شما شفاف تر کنیم  :

۱ – دادن انگیزه واقعی نه صرفا کاذب و تبلیغاتی

۲- دادن نقشه عملیاتی با برنامه قدم به قدم

شما برای مهاجرت تحصیلی، حتی با معدل پایین هم میتونید اپلای کنید و پذیرش بگیرید ولی قبلش باید با حقیقت ها و چالش های موجود آشنا بشید و به دنبال راه حل باشید.

مشاهده لینک زیر برای دیدن نقشه عملیاتی و برنامه قدم به قدم برای اپلای با معدل پایین :

در صورتی که تمایل دارید این پروسه را با گروه ویدولیمو انجام دهید، میتونید از طریق دکمه زیر ثبت نام کنید و وارد داشبورد اختصاصی خودتان شوید. سپس بر روی قسمت تحصیلات آکادمیک کلیک کنید. در این قسمت، شما با ۳ بخش مختلف برای اپلای آشنا میشوید.

شامل

  • ساخت اپلیکیشن و اپلای
  • پروسه اپلای
  • رشته ها و اطلاعات دانشگاه

اگر به فکر اپلای با معدل پایین هستید، چند کار وجود دارد که می توانید انجام دهید:

به دنبال دانشگاه هایی با شرایط ورودی پایین تر باشید: برخی از دانشگاه ها نسبت به سایرین شرایط ورودی کمتری دارند، بنابراین بهتر است در مورد دانشگاه هایی تحقیق کنید که احتمال پذیرش دانشجو با معدل پایین تر وجود دارد.

دوره‌های پایه را در نظر بگیرید: دوره‌های پایه برای کمک به دانش‌آموزانی طراحی شده‌اند که ممکن است شرایط استاندارد ورودی برای برنامه تحصیلی انتخابی خود را برآورده نکنند. این دوره ها اغلب توسط دانشگاه ها ارائه می شوند و می توانند به شما در بهبود مهارت های تحصیلی و افزایش معدل شما کمک کنند.

برای دانشگاه‌هایی با سیاست‌های پذیرش انعطاف‌پذیرتر درخواست کنید: برخی از دانشگاه‌ها ممکن است عواملی غیر از معدل را هنگام تصمیم‌گیری برای پذیرش، مانند تجربه کاری و توصیه نامه‌ها را در نظر بگیرند. این دانشگاه ها ممکن است تمایل بیشتری به پذیرش دانشجویان با معدل پایین تر داشته باشند.

شرایط پذیرش جهت اپلای با معدل پایین

معدل لیسانس (کارشناسی)

مدرک لیسانس با معدل حدود ۱۳ تا ۱۵ با توجه به نوع رشته، یا مدرک حرفه ای قابل مقایسه

(متقاضیان با تجربه کاری قابل توجه اما بدون مدرک رسمی سطح لیسانس نیز برای رشته های مدیریتی در نظر گرفته خواهند شد.)

سابقه کار یا تحصیلات مرتبط

سوابق کاری و همچنین تحصیلات و مدارک مرتبط شما هم بررسی میشود.

مدرک زبان انگلیسی

دانشجویان ایرانی به آیلتس با نمره کلی بین 6.0 و 6.5 با توجه به نوع رشته انتخابی و حداقل نمره در هر کدام از مهارت های زیر نیاز دارند:

 

Writing 5.5 / 6.0

Speaking 5.5

Listening 5.5

Reading 5.5

نقاط قوت خود را برجسته کنید: اگر فعالیت های فوق برنامه قوی، تجربه کاری مرتبط یا سایر دستاوردهایی دارید که توانایی های شما را نشان می دهد، حتما به آنها اشاره کنید. این می تواند به تعادل معدل پایین تر کمک کند و نشان دهد که ویژگی های دیگری دارید که شما را به یک نامزد قوی تبدیل می کند.

دوره‌ها یا گواهی‌های اضافی را بگذرانید: گذراندن دوره‌های اضافی در رشته تحصیلی شما می‌تواند تعهد شما را به بهبود توانایی‌های تحصیلی نشان دهد.

مسیرهای جایگزین را در نظر بگیرید: اگر نمی توانید مستقیماً در برنامه کارشناسی ارشد مورد نظر خود پذیرفته شوید، ممکن است بخواهید مسیرهای جایگزین مانند دوره پایه یا مدرک تحصیلات تکمیلی را در نظر بگیرید. این برنامه‌ها می‌توانند به شما کمک کنند مهارت‌های آکادمیک خود را بهبود ببخشید و توانایی شما را در انجام دوره‌های تحصیلات تکمیلی نشان دهید، که می‌تواند شانس شما را برای پذیرش در برنامه کارشناسی ارشد در آینده افزایش دهد.

ویژگی ها
  • دوره های کوتاه مدت با مدرک بین المللی
  • تحصیل در مقطع لیسانس، ارشد و دکتری در انگلیس
  • شروع ترم « سپتامبر ۲۰۲۳ / ژانویه ۲۰۲۴ »
  • محل تحصیل « انگلیس، شهر گلاستر / چلتنهام »

اگر معدل پایینی دارید و می خواهید برای دانشگاه گلاسترشایر درخواست دهید، در اینجا چند نکته وجود دارد که باید به آنها توجه کنید:

شرایط پذیرش دانشگاه را بررسی کنید: حتماً شرایط پذیرش برای رشته مورد نظر خود را بررسی کنید تا متوجه شوید که حداقل معدل مورد نیاز چیست.

انگیزه نامه خوبی بنویسید: انگیزه نامه یا SOP شما ، فرصتی است برای توضیح اینکه چرا برای آن رشته خاص مناسب هستید، حتی با معدل پایین. از این فضا برای برجسته کردن نقاط قوت و دستاوردهای خود و توضیح هر گونه چالشی که ممکن است معدل شما را تحت تأثیر قرار داده باشد استفاده کنید.

از گروه ویدولیمو درخواست کنید تا با تیم پذیرش دانشگاه گلاسترشایر ارتباط برقرار کنند و هر گونه سوالی دارید بپرسید. آنها می توانند راهنمایی های بیشتری در مورد فرآیند درخواست و هر گونه الزامات خاص برای رشته مورد نظر شما ارائه دهند.

در هر صورت شما باید شانس خود را برای اپلای با معدل پایین امتحان کنید و با انگیزه وارد پروسه اپلای شوید تا ۱۵ مرحله مشخص شده برای گرفتن پذیرش نهایی، گرفتن ویزا و شروع تحصیل را طی کنید.

در هر کدام از مراحل هم اگر به مشکل برخورد کردید،‌ما به صورت مستقیم و حضوری با دانشگاه ارتباط برقرار میکنیم و شرایط گرفتن پذیرش را برای شما تسهیل میکنیم.

جهت آشنایی با پروسه اپلای و مشاوره بر روی دکمه های زیر کلیک کنید تا با گروه ویدولیمو ارتباط برقرار کنید.