آکادمی | زمان مطالعه ۱۲ دقیقه

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ
برای صاحبان کسب و کار

اگه وقت نداری الان بخونی، مقاله رو دانلود کن بعدا بخون.

​​اگر شما هم به عنوان یک کارآفرین به دنبال این هستید که کسب و کار خودتون را رشد دهید، قطعا در اینترنت به دنبال ابزار های رایگان دیجیتال مارکتینگ بوده اید. بازاریابی در فضای آنلاین یا آفلاین به کمک ابزارهای دیجیتال امروزه به شدت کاربردی و ضروری به نظر می‌رسد. اما در بین همه ابزارهای گسترده ای که در حال حاضر در بازار وجود دارد کدام یک برای کسب‌و‌کار شما نیاز است تا به اهداف مد نظرتان برسید؟

 

فهرست مطالب

فهرست مطالب

جعبه ابزار دیجیتال مارکتینگ خود را کامل کنید

هر فردی که بیزینسی را مدیریت می کند باید از نظر تکنولوژی آپدیت باشد و ابزارهایی که برای راحتی و افزایش سرعت هرچه بیشتر صاحبان کسب و کار مناسب است را بشناسد و از آنها نهایت استفاده را ببرد.

برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه از طریق ابزارهای دیجیتال مارکتینگ  متنوع به دلایل مختلفی صورت می‌گیرد که مهمترین آنها اقتصادی‌تر بودن و قابلیت مدیریت بهتر جنبه های مختلف کار است.

ابزار شناخت عادات و رفتار مشتری

شناخت و درک عمیق انواع پرسونای مشتری برای تولید محتوا، توسعه محصول، پیگیری فروش و در واقع هر چیزی که به جذب و حفظ مشتری مربوط می‌شود بسیار مهم است.

شناخت مشتریان این روزها پایه و اساس بازاریابی آنلاین و آفلاین است. شناخت دقیق مشتری و نیازهای آن‌ها به این راحتی نیست و به استراتژی نیاز دارد.پرسونای مشتری به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا مشتریان و کسانی که می‌خواهند به آنها محصول و یا خدمات خود را بفروشند را بشناسند

شناخت مخاطب هدف

همه بخش‌های تیم، از فروش و بازاریابی گرفته تا بخش پشتیبانی و توسعه محصول از شناخت مشتری سود خواهند برد. با شناخت و آگاهی از نیاز مشتری و اهمیت پرسونای مشتری می‌توانید مشکلاتی که باید حل شوند را شناسایی کنید. تصمیمات آگاهانه‌تری درباره جذب و حمایت از مشتریان بگیرید و در زمینه تولید محتوا، طراحی محصول و تکنیک‌های ارتباط راه‌حل‌های بهتری ارائه دهید.

 

برای شروع کار باید در جعبه ابزار دیجیتال مارکتینگ خودتون، ابزاری را داشته باشید تا بتوانید با آن مخاطب هدف تون را بشناسید و درمورد رفتارها و عادت های خرید آنها اطلاعات کسب کنید.

پیشنهاد ما : ابزار هوشمند شناسایی مشتری ویدولیمو

با اطلاعات و آمار دقیق از حوزه کاری خود، حدس و گمان را کنار بگذارید و یک مسیر بی خطر را شروع کنید

ابزار هوشمند شناسایی مشتری ویدولیمو با استفاده از داده‌های کسب و کارهای مختلف و با کمک هوش مصنوعی، مخاطب هدف شما را شناسایی میکند، هدف این ابزار کاهش ریسک، هزینه‌ها و همچنین برنامه‌ریزی، مدیریت و نظارت بیزینس ها بر اساس داده های درست و قابل استناد از مشتریان کسب و کارهای مختلف است.

با ” ابزار هوشمند شناخت مشتری” ویدولیمو، در چند ثانیه به مشتری خود نزدیک شوید و عادات و خصوصیات آنان را به خوبی بشناسید، تا با تولید محتوای صحیح و تبلیغات هدفمند هزینه کسب وکار خود را در مسیر درست و بدون ریسک صرف کنید.

ابزار تحقیق کلمات کلیدی و شناسایی کلمات کلیدی برای سئو

 یکی از بهترین استراتژی‌ها، مخاطب‌ محور بودن محتوا است. زیرا پای ضرورت تولید محتوا و شناخت مشتری در میان است. پس باید بتوانید قبل از شروع کار، نیاز مشتریان خود را درک کنید.

تحقیق کلمات کلیدی یکی از پایه ای ترین و مهمترین فعالیت هایی است که باید انجام دهید و سپس به سراغ تولید محتوا اصولی و حرفه ای بروید.

زمانی که شما برای کسب و کار خود اقدام به طراحی سایت می کنید برای اینکه بتوانید در نتایج موتورهای جستجو دیده بشوید و هزاران نفر از سایت شما بازدید کنند باید حتما به الگوریتک ها و قانون های گوگل توجه کنید و سئو را در وبسایت به درستی پیاده سازی کنید.

پیشنهاد ما : ابزار KWFinder

جستجوی کلمات کلیدی مناسب مخاطب کسب و کار شما

برای معرفی یکی دیگه از انواع ابزارهای دیجیتال مارکتینگ، میتونیم به KWFinder اشاره کنیم. ابزاری فوق العاده برای جستجوی واژه های مرتبط با حوزه کاری شما  که با مراجعه به آن می توانید با تایپ کلمه مورد نظر به کلمات کلیدی مرتبط بیشتری دست پیدا کنید.

 

این ابزار یک رابط کاربری یکپارچه دارد که ویژگی های قدرتمند و طراحی کاربر پسندی دارد و آن را به یک گزینه عالی برای کارآفرینان و صاحبان کسب و کار تبدیل می کند. ضمن آنکه متخصصین سایت، سئو و محتوا نیز می توانند استفاده های مفیدی از این ابزار داشته باشند.

 یک ابزار تحقیق کلمه کلیدی برای بازاریابی جستجو است، این ابزار نیازهای افراد را در تحلیل کلمات کلیدی بطور کامل برآورده می کند.

این ابزار به شما در شناسایی آن دسته از کلمات کلیدی که بیشتر جستجو شده اما رقابتی نیستند، کمک می کند. همچنین یک ابزار جایگزین عالی برای Google Keyword Planner است. زیرا حجم جستجوی ماهانه دقیق، میزان سختی و رقابتی بودن کلمات کلیدی (Keyword Difficulty) ، مقدار هزینه برای هر کلیک (Cost Per Click) ، ترند جستجو کلمات بر اساس بازه های ۳ ماه تا ۱۲ ماه، را به همراه بسیاری از معیارهای مفید دیگر ارائه می دهد. تا اینجا فقط درباره ابزار تحقیق کلمات کلیدی شرکت Mangools صحبت کردیم.

جالب است که بدونید، شما با ثبت نام در وبسایت شرکت سازنده این ابزار، میتونید به ۵ ابزار به صورت همزمان دسترسی داشته باشید.  

KWFinder = ابزار تحقیق کلمات کلیدی

SERP Checker = بررسی و کشف رازهای رقبا در نتایج صفحه اول جستجو گوگل

یک ابزار تجزیه و تحلیل گوگل با بیش از 45 معیار SEO از جمله سختی SEO، قدرت دامنه هر وبسایت و معیارهای دیگر میباشد.

با استفاده از این ابزار، می‌توانید تمام نقاط قوت و ضعف رقبای خود را ببینید، موقعیت‌ صفحات وبسایت خودتان را در مقایسه با رقبا ارزیابی کنید و ویژگی‌هایی که بر تعامل بیشتر نتایج جستجوی ارگانیک تأثیر می‌گذارند، شناسایی کنید.

این ابزار 3 شاخص مفید دارد که به شما کمک میکند تا میزان تاثیرگذاری وبسایت شما در شلوغی نتایج گوگل را بررسی کنید:

SERP Features Impact :

تأثیر احتمالی ویژگی‌های SERP بر تعامل نتایج ارگانیک را در مقیاسی از 1 تا 5 اندازه‌گیری می‌کند. هر چه تأثیر بیشتر باشد، تعامل کمتر است.

Visibility :

مشاهده هر نتیجه جستجوی ارگانیک (از جمله ویژگی‌های SERP) در بالای صفحه که با استفاده از رایج‌ترین وضوح صفحه اندازه‌گیری می‌شود.

CTR :

نرخ کلیک بر روی وبسایت شما رو به صورت درصدی می توانید مشاهده کنید.

Link Miner = یک ابزار جستجوگر بک لینک با کاربری آسان است که به شما کمک می کند بک لینک های رقبای خود را پیدا کنید تا بتوانید آنها را تکرار کنید.

SERP Watcher = این یک ابزار ردیابی رتبه‌بندی است که بر روی داده‌های کل برای ردیابی پیشرفت کلی تمرکز می‌کند.

این ابزار می تواند داده های زیر را به شما نشان دهد:

رتبه بندی روزانه دسکتاپ/موبایل

شاخص عملکرد

بازدیدهای تخمینی

جریان و توزیع موقعیت کلیدواژه

گزارش های به اشتراک گذاشته شده تعاملی

گزارش ها و هشدارهای ایمیلی برنامه ریزی شده

ویژگی های استفاده:

امکان بررسی 10 کلمه کلیدی در پکیج ۱۰ روزه رایگان

امکان بررسی 200 کلمه کلیدی در طرح پایه

امکان بررسی 700 کلمه کلیدی در قالب Premium

امکان بررسی 1500 کلمه کلیدی در طرح آژانس

Site Profiler = یک ابزار تجزیه و تحلیل وب سایت است که تمام معیارهای مهم SEO و بینش وب سایت را در یک صفحه نمایش می دهد.

در واقع، استفاده از این ابزار آنقدر آسان است که این راهنما می تواند تنها یک جمله باشد:

دامنه اصلی یا URL را وارد کنید و روی “تحلیل وب سایت” کلیک کنید.

” KW finder ابزاری قدرتمند برای سئو و ایجاد کمپین های تبلیغاتی هدفمند است. “

ابزار تولید محتوا

شناخت مخاطب و درک نیازها و علایق آنها در دنیای دیجیتال امروز نقش پررنگ‌تری دارد و به افزایش فروش کمک می‌کند، به علاوه سبب می‌شود تا مشتریان قبلی همچنان رضایت خوبی از برند شما داشته باشند و همچنان وفادار باقی بمانند.

تولید محتوا به بیزنس شما کمک می‌کند تا راه‎‌ تعاملی و  ارتباطی بیشتری با جهان داشه باشید، تعداد افراد بیشتری به وبسایت و شبکه های اجتماعی شما سر بزنند تا شناخته‌تر شوید و مشتریان بیشتری پیدا کنید.

 افراد زمان کمتری را برای مطالعه دارند و مایل هستند که اغلب تبلیغات و خبرها را به صورت تصویری دریافت کنند، عکس، فیلم و محتوای گرافیکی ، به دلیل برقراری ارتباط سریع با مخاطب از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.

محتوای گرافیکی در جذب مخاطب بیش از آنکه فکرش را کنید موثر است. اگر می‌خواهید یک بازاریابی محتوایی را شروع کنید، باید بدانید دقیقا چه چیزی باعث رشد شما می‌شود.

پیشنهاد ما :‌ابزار طراحی گرافیکی کنوا Canva

یکی دیگر از انواع ابزارهای دیجیتال مارکتینگ که باید در جعبه ابزار دیجیتال مارکتینگ همیشه همراهتان باشد و از آن استفاده کنید، ابزار طراح گرافیکی، عکس و ادیت ویدیو Canva است.

 

طراحی راحت، سریع و حرفه ای پست برای شبکه های اجتماعی در سریعترین و آسان ترین حالت میتونه با این ابزار انجام بشود.

 

ساخت طرح های گرافیکی توسط کانوا طیف وسیعی را در بر می گیرد به صورتی که هر نوع ویدئو، استوری اینستاگرام، پوستر ها، کارت های پستال و … قابل طرح ریزی می باشند.

شما به عنوان مدیر یک کسب و کار کوچک میتوانید به راحتی در کانوا با صرف هیچ هزینه ای و به صورت رایگان و با داشتن تعداد کمی عکس پست های بی نظیری را طراحی کنید که در نهایت به جذب مشتری بیشتر ختم میشود . همچنین خود نرم افزار نیز دارای تصاویر ، فیلم و موسیقی های گوناگون است که شاید شما را حتی بی نیاز از تصویر یا ویدئو کند .

طراحی راحت، سریع و حرفه ای پست برای شبکه های اجتماعی

ابزار رایگان شناخت مخاطب هدف

با اطلاعات و آمار دقیق از حوزه کاری خود، حدس و گمان را کنار بگذارید و یک مسیر بی خطر را شروع کنید

سوالات متداول

۱. ابزار شناخت عادات و رفتار مشتری

۲. ابزار تحقیق کلمات کلیدی و شناسایی کلمات کلیدی برای سئو

۳. ابزار تولید محتوا گرافیکی Canva