آکادمی | زمان مطالعه ۸ دقیقه

عوامل موثر بر سئو سایت

اگه وقت نداری الان بخونی، مقاله رو دانلود کن بعدا بخون.
عوامل موثر بر سئو سایت

ما قصد نداریم در این مقاله به آموزش سئو سایت (SEO) بپردازیم و به‌ جاش عوامل موثر بر سئو سایت را بررسی میکنیم. در واقع این مقاله با هدف آگاهی رسانی به بیزینس ها و کارفرماها ویرایش شده است، تا دید روشن تری نسبت به این تکنیک مهم بازاریابی بدست آورند و یک راهنما قابل اطمینان برای دغدغه های ذهنی آنها باشد.
ما با بررسی افراد و بیزینس ها و همچنین با تجربه مشاوره به  کسب و کارهای گوناگون و شرکت در صدها پروژه مختلف، سوالات، ابهامات و ترس های کارآفرینان و مدیران بازاریابی را شنیده و به آنها پاسخ دادیم، که در ادامه مقاله می توانید آن را ببینید.

 

فهرست مطالب

فهرست مطالب

سئو سایت چیست؟

اگه بخواهیم خیلی ساده سئو را توضیح دهیم باید بگوییم ” مجموع کارهایی که یک وبسایت انجام میدهد تا در زمان سرچ جزو نتیجه های اولیه گوگل دیده شود”.

گوگل  با بروز کردن الگوریتم هایش تمام تلاش خودش را انجام میدهد تا مخاطب را در کمتر از چند ثانیه به نتیجه دقیق و دلخواهش برساند.

پس اگر وبسایتی بخواهد در نتیجه های اول گوگل باشد باید مخاطب را بشناسد و محتوایی جدید، کامل و مناسب برای آنها تولید کند.

پرسونای مشتری چیست؟

با اطلاعات و آمار دقیق از حوزه کاری خود، حدس و گمان را کنار بگذارید و یک مسیر بی خطر را شروع کنید

سئو سازی سایت چیست؟

در این میان گوگل با توجه به الگوریتم هایی که بالا به آن اشاره کردیم قوانینی مشخص و یا بعضا نامشخصی را ایجاد میکند تا بتواند این تشخیص را امکان پذیر کند، تکنیک های زیادی وجود دارد تا رتبه ی یک وبسایت از نظر گوگل ارتقا پیدا کند، که شناسایی تمامی آنها نیازمند زمان و دانش کافی است، که حتی میتوان آن را به عنوان یک زیر شاخه اصلی از علوم بازاریابی و کامپیوتر در نظر گرفت.

انواع سئو وبسایت

اما بطور کلی، برای بررسی دقیقتر عوامل موثر بر سئو سایت، باید با انواع سئو وبسایت آشنا شوید. مجموع فعالیت های انجام شده برای سئو وب سایت به سه دسته تقسیم میشود:

  • On Page SEO
  • Off Page SEO
  • Technical SEO

وبسایت بدون SEO چطور کار خواهد کرد؟

اگر شما در جستجو گوگل، حرفی برای گفتن نداشته باشید شبیه به کسی میشوید که در یک کوچه بن بست، مغازه ای دارد و تبلیغاتی انجام نمیدهد و فقط در انتظار معجزه است که مشتری برایش بیاید.

cheap and affordable SEO packages

پس اگر بخواهیم به سوال بالا جواب دهیم باید بگیم، اگر شما وبسایتتان را برای دل خودتان ایجاد کردید و قرار نیست فرد جدیدی وبسایت شما را ببینند، شما به سئو احتیاجی ندارید، از تماشای وبسایت خود لذت ببرید.

عوامل موثر بر سئو سایت

اگر شما خودتان می خواهید سئو وب سایتتان را انجام دهید، تنها نصیحت من به شما این است که هیچگاه آموزش و یادگیری را فراموش نکنید، الگوریتم های سئو گوگل هر لحظه در حال بروز شدن هستند و هیچگاه نمی توانید خود را عالم بر تمام آنها بدانید.

اما اگر کسب و کاری دارید و میخواهید این امور را به شخص یا تیم دیگری واگذار کنید، به احتمال زیاد بین گزینه های موجود و قیمت های متفاوت سردرگم شده اید و نمی دانید کدام گزینه برای شما مناسب تر است.

comparing SEO services

اول از همه با خودتان خلوت کنید، جایگاه خود را در بازارتان مرور کنید و اهداف اصلی خود را مشخص کنید. جزییات را در نظر بگیرید، اهداف کلی مثل افزایش مشتری یا فروش، معیارهای مناسبی نیستند. معیار های خود را قابل اندازه گیری در قالب زمان بندی مشخص در کنار بودجه مورد نظرتان یادداشت کنید.

در قدم بعد بهترین کار جستجو در گوگل است. وب سایت آژانس ها و متخصصان سئو را مرور کنید و عجله ای برای انتخاب نداشته باشید. اولین انتخاب شاید بهترین انتخاب نباشد، سعی کنید قبل از تصمیم گیری حداقل به صحبت 10 شرکت یا متخصص  سئو گوش کنید.

cheap SEO packages

در نظر بگیرید که کدوم روش برای شما مناسب تر است، صحبت های چه کسی همراه با دلیل و منطق است و با واقعیت تناسب بیشتری دارد.

چیزی که زیاد خوب به نظر میرسد احتمالا واقعیت ندارد.

سابقه و نمونه کارهای گزینه های انتخابی را بررسی کنید. اگر میتوانید با مشتریان قبلی یا فعلی آنها ارتباط  برقرار کنید، حتما این کار را بکنید.

حتما از کسی که قصد دارید کار را به او بسپارید تضمین عملی بخواهید و مشخص کنید در پایان مدت زمان مقرر بر روی چند کلمه کلیدی قرار است فعالیت انجام شود و از چه استراتژی و تکنیک هایی برای رسیدن به اهداف استفاده خواهد کرد، و چه جایگاهی در آنها کسب خواهید کرد.


در سئو همه چیز قابل اندازه گیری است، از آنها بخواهید با آمار و ارقام با شما صحبت کنند و استدلال های خود را بر مبنای واقعیت انجام دهند.

ابزار رایگان شناخت مخاطب هدف

با اطلاعات و آمار دقیق از حوزه کاری خود، حدس و گمان را کنار بگذارید و یک مسیر بی خطر را شروع کنید

سوالات متداول

اگه بخواهیم خیلی ساده سئو را توضیح دهیم باید بگوییم ” مجموع کارهایی که یک وبسایت انجام میدهد تا در زمان سرچ جزو نتیجه های اولیه گوگل دیده شود”.

اما بطور کلی، مجموع فعالیت های انجام شده برای سئو وب سایت به سه دسته تقسیم میشود:

  • On Page SEO
  • Off Page SEO
  • Technical SEO

اگر شما در جستجو گوگل حرفی برای گفتن نداشته باشید شبیه به کسی میشوید که در یک کوچه بن بست، مغازه ای دارد و تبلیغاتی انجام نمیدهد و فقط در انتظار معجزه است که مشتری برایش بیاید.

اگر کسب و کاری دارید و میخواهید این امور را به شخص یا تیم دیگری واگذار کنید، به احتمال زیاد بین گزینه های موجود و قیمت های متفاوت سردرگم شده اید و نمی دانید کدام گزینه برای شما مناسب تر است. شما باید به این موارد اساسی توجه کنید.