افزایش فروش تضمینی کسب‌و‌کار

آکادمی | زمان مطالعه ۱۰ دقیقه

افزایش فروش تضمینی

پیشنهاد رایگان : استفاده از ابزار پرسوناساز
اگه وقت نداری الان بخونی، مقاله رو دانلود کن بعدا بخون.

افزایش فروش تضمینی با شناخت مخاطب هدف می‌تواند با راهکارهای ساده‌ای محقق شود. حال در این بین مدیران فعال در حوزه دیجیتال مارکتینگ باید با تدوین استراتژی هدفمند و بکارگیری ابزارهایی مخاطبان هدف خود را شناسایی کنند. سپس با ارسال سیگنال‌های درست و مشخصی این مشتریان احتمالی را جذب محصولات و خدمات خود کنند. بر این اساس برای آشنایی با راه‌های افزایش فروش و جذب مشتری با صرف کمترین هزینه با ما تا انتهای این مطلب همراه شوید.

فهرست مطالب

فهرست مطالب

افزایش فروش کسب و کار

همه کارفرمایان و صاحبان کسب و کار هنگام برنامه‌ریزی و طراحی استراتژی برای بازاریابی، تبلیغات و گسترش فعالیت خود باید نسبت به مخاطبان هدف خود، شناخت کافی داشته باشند. در غیر اینصورت هزینه‌ها برای افرادی که تمایل و نیازی برای خرید محصولات و خدمات آنها ندارند، صرف خواهد شد. پس برای افزایش فروش تضمینی با شناخت مخاطب هدف باید در هر نوع کسب و کاری با یک شیوه متفاوت ورود پیدا کنید که در ادامه به بیان آنها خواهیم پرداخت.

نحوه افزایش فروش اینترنتی

هدف نهایی هر فروشگاه و سرویس‌دهنده اینترنتی در حوزه فروش آنلاین، افزایش فروش و کسب سود بیشتر است. در این رابطه باید یک فروشنده صادق باشید و خدمات و کالاهای خود را واقعی تبلیغ کنید تا مشتریان به شما اعتماد کنند. از بزرگنمایی و بیان وعده‌های به دور از واقعیت بپرهیزید چرا که امروزه مخاطبان هدف بسیار هوشیار هستند و متوجه نقش بازی کردن شما خواهند شد. از دیگر راه‌های افزایش فروش اینترنتی می‌توان به انعکاس و نمایش رضایت کاربران از محصولات، ارائه پیشنهادات ویژه همراه با تخفیف، تضمین بازگشت وجه بدون قید و شرط، تسهیل فرآیند سفارش، پرداخت و خرید محصول، ارائه اطلاعات درباره نحوه تحویل کالا و غیره اشاره کرد.

با اطلاعات و آمار دقیق از حوزه کاری خود، حدس و گمان را کنار بگذارید و یک مسیر بی خطر را شروع کنید

افزایش فروش وب سایت

درباره روش‌های افزایش فروش وب سایت باید گفت که به دلیل رقابت تنگاتنگ بین کارفرمایان باید نکات ویژه‌ای را رعایت کنید تا روی نظر مشتری اثر مثبت بگذارید. از این رو ظاهر گرافیکی وب سایت، در دسترس بودن اطلاعات و مشخصات محصولات، تنوع محصولات با دسته‌بندی مناسب، جمع‌آوری اطلاعات بازدیدکنندگان وب سایت از طریق ایمیل مارکتینگ، تدوین هدف و برنامه تبلیغاتی و غیره می‌تواند در افزایش فروش تضمینی با شناخت مخاطب هدف اثربخش باشد.

سفارش طراحی فروشگاه اینترنتی

افزایش فروش در اینستاگرام

در بحث بازاریابی شبکه‌های اجتماعی با استفاده از اینستاگرام می‌توانید به صورت خیلی ساده و کاربردی به اهداف و استراتژی فروش بیشتر دست پیدا کنید. اینستاگرام به دلیل رایگان بودن، دسترسی آسان، داشتن جذابیت بصری و همچنین تعداد کاربران آنلاین فراوان، بیشتر مورد توجه کسب و کارها برای ارائه و فروش محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بنابراین برای افزایش فروش در اینستاگرام در ابتدا یک اکانت بیزینسی یا professional ایجاد کنید. سپس با بارگذاری یک عکس و درج توضیحات بایو، ایجاد هایلایت استوری و قراردادن لینک وب‌ سایت نسبت به بهینه‌سازی صفحه پروفایل خود اقدام کنید. در این رابطه انتخاب هشتگ‌های اختصاصی و نوشتن کپشن مناسب می‌توانید در راستای معرفی فعالیت تجاری خود اقدام کنید.

جهت جلب اعتماد مشتریان احتمالی نسبت به انتشار محتوای ویدئویی، انعکاس رضایت مشتریان در استوری، ترغیب فالوورها به بازنشر و اشتراک‌گذاری مطالب اقدام کنید. همچنین با فالوورها تعامل دو سویه برقرار کنید و اطلاعات مورد نیاز آنها اعم از قیمت، مشخصات و کیفیت محصول، نحوه خرید و غیره را صادقانه در اختیار آنها قرار دهید. 

بنابراین با شناخت مخاطب هدف، تولید محتوای مستمر و تجزیه و تحلیل رفتار فالوورها نسبت به آن محتواها اقدام به تدوین استراتژی فروش مؤثر کنید تا به هدف نهایی افزایش فروش تضمینی دست پیدا کنید.

چگونگی افزایش فروش به مشتریان فعلی

حفظ و تمرکز بر مشتریان فعلی یکی از راهکارها واستراتژی‌های حرفه‌ای برای افزایش فروش تضمینی است. بنابراین با  شناخت مخاطب هدف خود و همچنین توسعه و گسترش فعالیت های پشتیبانی مشتری، باید جایگاه ویژه‌ای برای مشتریان فعلی قائل باشید و به آنها این اطمینان را بدهید که براساس نیاز آنها محصولات با ارزش‌تری را ارائه خواهید کرد.

با اطلاعات و آمار دقیق از حوزه کاری خود، حدس و گمان را کنار بگذارید و یک مسیر بی خطر را شروع کنید

از آنجایی که این افراد از قبل تمایل خود را برای دریافت کالا یا خدمات شما نشان داده‌اند، باید برای افزایش اعتماد به مشتریان فعلی تمام تلاش خود را بکنید که این اعتماد حفظ شود و به تکرار خرید منجر شود.

چه عواملی باعث افزایش فروش میشود؟

عوامل متعدد و بسیار مهمی وجود دارند که ضمن جذب مشتری می‌توانند در افزایش فروش مؤثر واقع شوند. بنابراین از مهمترین این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تبلیغات و بازاریابی گسترده و متنوع برای معرفی کسب و کار تجاری و محصولات
  • داشتن خلاقیت در کسب و کار و نوع بسته‌بندی 
  • ارائه محصولات یا خدمات با کیفیت بالا
  • نحوه و زمان ارائه کالا و خدمات
  • شناخت درست نیاز مخاطبان هدف
  • ارائه محصولاتی متناسب با تیپ شخصیتی مخاطبان هدف
  • قیمت مناسب محصولات و خدمات
  • برقراری ارتباط مناسب و هدفمند با مشتریان

البته فارغ از این موارد عواملی خارجی دیگری همچون مسائل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، قوانین و محدودیت‌ها و ابزارهای مبتنی بر فناوری و عوامل زیست محیطی و غیره در افزایش فروش مؤثر خواهند بود. بنابراین صاحبان کسب و کار با تدوین استراتژی هدفمند می‌توانند زمینه فروش بیشتر و کسب سود و درآمد مناسب را برای خود تضمین کنند.

ابزارهای قابل استفاده برای افزایش فروش تضمینی

نحوه استفاده از ابزار شناخت مخاطب هدف در حوزه دیجیتال مارکتینگ امری بسیار مهم و ضروری است. بنابراین با استفاده از ابزارهایی مانند 

KW finder  /  Alexa  /  Google Analytics  /  Hubspot  /  Ahrefs  /  Hotjar

و پلتفرم اینستاگرام می‌توانید مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید. همچنین با استفاده از این ابزارها امکان طبقه‌بندی مشخصات مخاطبان بر اساس سن، جنسیت، میزان درآمد، تحصیلات، لوکیشن و غیره آنها را نیز خواهید داشت.

 KW finder ابزاری قدرتمند برای سئو و ایجاد کمپین های تبلیغاتی هدفمند است

بنابراین با اطلاعاتی که از این طریق بدست خواهید آورد و تحلیل مشتریان سایر رقبا می‌توانید به استراتژی افزایش فروش تضمینی با شناخت مخاطب هدف نزدیک شوید.

جمع‌بندی

در این مطلب سعی کردیم که شما را با راه‌های افزایش فروش تضمینی با شناخت مخاطب هدف آشنا کنیم. بنابراین تمام کسب و کارهای فعال در حوزه های مختلف می‌توانند به افزایش فروش از طریق هدف گذاری مناسب دست پیدا کنند و به درآمد و سود بیشتر برسند.

ابزار رایگان شناخت مخاطب هدف

با اطلاعات و آمار دقیق از حوزه کاری خود، حدس و گمان را کنار بگذارید و یک مسیر بی خطر را شروع کنید

سوالات متداول

عوامل متعدد و بسیار مهمی وجود دارند که ضمن جذب مشتری می‌توانند در افزایش فروش مؤثر واقع شوند. بنابراین از مهمترین این عوامل می‌توان به این موارد اشاره کرد.

با توسعه و گسترش فعالیت خود باید جایگاه ویژه‌ای را برای مشتریان فعلی قائل باشید و به آنها این اطمینان را بدهید که براساس نیاز آنها محصولات با ارزش‌تری را ارائه خواهید.

سوالات متداول

بله. قبل از دانلود و خرید میبایست از طریق ایمیل ثبت نام کنید.

به صفحه «حساب کاربری» وارد شوید و سپس اطلاعات خود را وارد کنید تا ثبت نام اولیه شما انجام شود. سپس ایمیل خود را باز کنید و وارد ایمیل ارسالی از Vidolimo شوید و در آخر بر روی دکمه «تایید حساب کاربری» کلیک کنید تا ثبت نام شما کامل شود.
بعد از تمام‌شدن مراحل خرید، وارد حساب کاربری خود شوید و سپس به قسمت «کتابخانه من» مراجعه کنید.
شما در ابتدا باید حساب کاربری در ویدولیمو ایجاد کنید و درصورت هرگونه مشکل از طریق قسمت «پشتیبانی» حساب کاربری خود میتونید با پشتیبانان ویدولیمو در ارتباط باشید.
بله. شما در ابتدا باید به حساب کاربری خود در ویدولیمو وارد شوید و سپس قسمت «ابزار ها» را انتخاب کنید.