تعرفه و سفارش
طراحی فروشگاه اینترنتی

سفارش طراحی فروشگاه اینترنتی
قبل از سفارش فروشگاه اینترنتی باید به موارد زیر توجه کنیم
سفارش طراحی فروشگاه اینترنتی

فرصت ویژه
برای کسب و کار های سنتی

فروشگاه اینترنتی چیزی بود که از اوایل دهه 90 شمسی پاش به زندگی ما ایرانی ها به صورت خیلی جدی باز شد.

بعد از تمام بالا و پایین ها و مقاومت کسب و کارهای سنتی و کوچک و بزرگ بالاخره از اواسط دهه 90 خرید از فروشگاه های اینترنتی بخشی از سبک زندگی شهرنشیین های ایران شد؛ اما چیزی که در اواخر این دهه -یعنی الان- بازی رو به شکل چشمگیری برای وبسایت های فروشگاهی عوض کرد، همه گیری کووید-19 بود.

با شروع این همه گیری عملا کسب و کارهای حضوری به سایه رفتند و در عوض فروشگاه های اینترنتی فرصتی پیدا کردن تا با خالی بودن میدون خودی نشون بدن.

الان که حدود یک سال از شروع این همه گیری می گذره، آماره می گه که در سال 2020 حدود 70% درصد از آمریکایی ها به صورت آنلاین بیشتر خریدهای خودشون رو انجام دادن. و از این تعداد 25% درصدشون  حداقل ماهی یکبار به صورت آنلاین خرید میکنن.

این عدد به حتم در ایران هم درصدی بیش از 50% داره و حکایت از جا افتادن خرید آنلاین به عنوان یک سبک زندگی داره.

برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی چه فاکتورهایی مهمه؟

طراحی فروشگاه اینترنتی

در وهله اول نیازه که کار تون رو دست کاردون بسپرین!

برید و از دوستان و اطرافیانی که فروشگاه اینترنتی برای کسب و کارشون راه انداختن در مورد گروه یا فردی که این کار رو بهش سپردن سوال کنید و یا توی اینترنت گشتی بزنید و ببینید که چه کسانی حرف حساب میزنن یا دیگران در مورد کیفیت کارشون چی نوشتن.

سفارش طراحی وبسایت فروشگاهی

اون فرد یا گروه باید بتونن برای شما صفحات سایت تون رو از لحاظ محتوای نوشتاری، بصری و فنی طراحی کنند و این کل ماجراست؛ ولی کلی جزئیات دیگه در این مورد مهمه، از جمله اینکه :

 • چقدر از لحاظ فنی صفحه ها کدنویسی درست شده اند؟
 • چقدر به بهینه بودن فکر شده؟
 • چقدر به رفتار مشتری در سایت فکر شده؟
 • آیا متن با مخاطب ارتباط برقرار میکنه؟
 • آیا طراحی ها به گونه ای انجام شده که باعث ترغیب مخاطب به خرید بشن؟
 • آیا مخاطب در سایت احساس میکنه که برای تمام نیازها و سوال هایش از پیش فکر شده؟

و یه عالمه فاکتور دیگه.

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

قرار نیست شما از همه ی این فاکتورها سر در بیارید، کار شما اینه که اون فرد یا گروهی که قراره طراحی سایت فروشگاه اینترنتی تون رو به خوبی انجام بده رو پیدا کنید.

برای مثال می تونید به صورت رایگان با تیم ویدولیمو در مورد طراحی سایت فروشگاه اینترنتی تون صحبت و مشورت کنید.

وبسایت فروشگاهی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

ویژگی های وبسایت فروشگاهی

یک فروشگاه اینترنتی باید دارای صفحات مختلفی باشه به گونه ای که برای هر نیاز خاص مشتری صفحه ای برای دنبال کردن دیده بشه.

صفحه هایی مثل

 • فروشگاه
 • صفحات فرود (لندینگ پیج)
 • درباره ما
 • وبلاگ
 • سوالات متداول

و غیره هر کدام برای رفع نیازی طراحی میشن.

صفحه خانه

صفحه خانه مهم ترین صفحه سایت شماست که به نوعی مثل ویترین مغازه عمل میکنه.
چشم نواز بودن و فکر شده بودن عناصر محتوایی و بصری در آن می تونه موندن مشتری رو در وبسایت شما طولانی تر کنه و در غیر این صورت ظرف چند ثانیه از سایت شما خارج میشه.

صفحه خانه

صفحه فروشگاه

مهم ترین صفحه بعد از صفحه ی خانه (ویترین سایت)، صفحه ی فروشگاهه و باید با استاد کاری خاصی طراحی شه تا بتونه درصد زیادی از مخاطبین را به خرید ترغیب کنه.
از طرفی باید محصولات و خدمات فروشگاه به خوبی دسته بندی و ارائه شن تا مشتری بتونه به راحتی کالا یا خدمات مورد نظر خودش رو پیدا کنه.
از مزیت های فروشگاه اینترنتی اینه که شما توی این دسته می تونید تا دل تون بخواد صفحه محصول اضافه کنید و به نوعی محدویت ویترین مغازه ها رو به هیچ وجه ندارید.

واتساپ مارکتینگ

صفحات لندینگ

صفحات فرود یا لندینگ پیج ها در واقع صفحاتی هستن که مخاطب را از طریق لینکی به داخل سایت میارن و او رو به انجام کاری مثل ثبت نام یا خرید ترغیب می کنن.
طراحی درست صفحات فرود می تونه خیلی بر فروش سایت تاثیر بذاره.

واتساپ مارکتینگ

صفحه سوالات متداول

سوالات متداول بخشیه که شما به سوالات پر تکرار و دغدغه های مرسوم مشتری تون جلوتر جواب میدید. این قسمت خیلی وقت ها ابهام ها رو رفع میکنه، از خدماتی که ارائه میدید تا شیوه ارائه ی این خدمات.

در کنار محتوای متنی و بصری مناسب، صفحات سایت شما باید از زیر ساخت های خوبی هم برخوردار باشه. مثل:

ویژگی های فروشگاه اینترنتی

تصور کنید که وارد سایتی میشید و در همون نگاه اول احساس میکنید که از ظاهر سایت خوش تون نیومده. یا یه چیزی در طراحی تصاویر داره چشم شما رو آزار میده و باعث میشه که خیلی سریع سایت رو ببندید.

این یعنی فضای بصری اون سایت به درستی طراحی نشده، شکل ها زیبا نیستن، رنگ ها چشم نواز نیست یا فونت ها خیلی بزرگ یا کوچکن.

این مسائل  زیر مجموعه ی مفهومی به نام رابط کاربریه فرد یا تیم طراح وبسایت فروش باید طوری از اشکال،رنگ ها و متن استفاده کننده تا مخاطب سایت از دیدن شون حس خوب و زیبایی بهش دست بده.

تجربه کاربری وبسایت فروشگاهی

حالا فکر کنید که توی یه سایت هستید که رابط کاربری خوبی داره اما شما نمی تونید صفحه فروشگاه رو تووش پیدا کنین یا کلید مربوط به خرید یا اطلاعات بیشتر کار نمی کنه یا صفحه مجلات کامل بارگزاری نمیشه.

این یعنی تجربه کاربری با سایت شما برای مشتری به درستی طراحی نشده.

این موضوعات زیرمجموعه ی مفهومی به نام تجربه کاربریه.

فرد یا تیم طراح وبسایت فروشگاه باید بتونه به خوبی خودش رو جای مشتری بذاره و عناصر سایت رو جوری طراحی کنه که موقع استفاده به مشتری حس راحتی و در دسترس بودن اطلاعات مورد نیازش رو بده.

ط

در این رابطه کمی خوبه به آمار مراجعه کنیم.

 • 59% درصد کاربرهای اینترنت ترجیح میدن که با سایتی که طراحی خوب و چشم نوازی داره کار کنن تا با سایتی که خیلی خشک و ساده است.
 • 38% کاربران، سایتی که محتوای بصری جذابی ندارن رو می بندن.
 • 40% درصد از کاربران وقتی عکس های یک سایت بالا نمی آید آن را می بندن. همه این درصد ها بر اهمیت رابط کاربری و تجربه کاربری تاکید دارن.

توجه

جلب اعتماد مشتری برای خرید از فروشگاه اینترنتی تون از دو بخش آنلاین و آفلاین تشکیل میشه :

آفلاین

در قسمت آفلاین، شما باید روی کیفیت محصول، خدمات و پشتیبانی تون متمرکز باشین تا با ارائه تجربه ای خوب از خرید و دهان به دهان شدن از طریق خدمات مناسب، اعتباری کسب کنید.

آنلاین

در قسمت آنلاین مجوزها و نکاتی وجود داره که با داشتن شون مشتری حس بهتری برای خرید از سایت تون داره.

مهمترین این مجوز ها نماد اعتماد الکترونیکی یا eNAMAD هست. در کنار این مجوز ها داشتن درگاه پرداخت امن و همینطور صفحه سوالات متداول قوی بسیار روی اعتماد آنلاین مشتری تاثیرگذاره.

اهمیت سئو (SEO) برای وبسایت فروشگاه اینترنتی

در یه توضیح خیلی ساده، سئو برای شما کاری میکنه تا وقتی کسی در موتور جستجوی گوگل خدمات یا محصول شما یا چیزهایی که به صورت دست چندم به خدمات و محصول شما مربوط میشه رو جستجو میکنه، وبسایت شما رو توی صفحه اول نتایج (10 سایت اول) نشون بده.

آمار نشون میده 92% درصد کاربرها نتیجه جستجوی خودشون رو در همون صفحه اول می گیرن و کمتر از %8 درصدشون به صفحات دوم و سوم سر میزنن. این یعنی اگر وبسایت فروشگاهی شما در صفحه دوم یا سوم باشه شانس دیدن شما خیلی پایینه.

واتساپ مارکتینگ

ولی اگر صبور باشید و به کمک متخصص سئوتون محصولات و صفحات درستی انتخاب و روی بهینه شدن اونها کار کنید می تونید انتظار داشته باشید که طی حداقل 6 ماه به آرامی در بین پیشنهادهای صفحه اول گوگل جا بگیرین.

یادتون باشه که سئو شبیه فرق بین گردو و گوجه کاشتنه، گوجه خیلی سریع به بار میشینه اما ارزون هم به فروش میره اما گردو وقت می بره تا به بار بشینه ولی وقتی بار میده کلی با خودش سود میاره.

طراحی فروشگاه اینترنتی آخر راه نیست!

طراحی فروشگاه اینترنتی

طراحی وبسایت فروشگاهی مثل ساختمان ساختن از دو قسمت سفت کاری و ظریف کاری تشکیل میشه.

 • سفت کاری شامل راه اندازی وبسایت و خدماتی که قراره ارائه شه.
 • ظریف کاری شامل رفع مشکلات احتمالی سایت، به روز کردن صفحات و غیره میشه.
واتساپ مارکتینگ

قسمت ظریف کاری چیزیه که در اثر مرور زمان و استفاده مشتریان از سایت و همین طور بروز مشکلات غیرقابل پیش بینی قابل رصد و رفع میشه؛ بنابراین حداقل بین 6 تا 12 ماه اول راه اندازی خدمات پشتیبانی سایت توسط فرد یا تیم فنی طراح (ادمین سایت) در کنار شما ضروریه.

بعد از این دوره بسته به مشکلات احتمالی یا به روزرسانی های مورد نیازِ سایت هر چند ماه در میون سایت باید چک بشه.

مثال معروفی از قدیم هست که همه ما شنیدیم و اون اینه که : “هر چقدر پول بدی آش می خوری!”

در آخر این مقاله لازمه که با توجه به این مَثَل قدیمی بگیم که قیمت طراحی وبسایت فروشگاه مثل هر محصول و خدمات دیگه ای طیفی داره از خیلی ارزون تا خیلی گرون.

واتساپ مارکتینگ

مطمئنا توجه به بودجه تون برای سفارش طراحی فروشگاه اینترنتی باید براتون مهم باشه اما حتما حواس تون رو جمع کنید که بی جهت از خدمات طراحی سایت ارزون استفاده نکنید چون هیچ ارزونی بی دلیل نیست و ممکنه که به ظاهر همون خدمات رو به شما ارائه بدن اما مطمئنا در تخصص و کیفیت اون کار باید شک کرد.

بنابراین در سفارش طراحی سایت فروشگاه اینترنتی تون تخصص تیم طراح و کیفیت کارشون رو بر پایین بودن قیمت ارجحیت بدید و مطمئن باشید که در میان‌مدت این کار روی فروشگاه و اعتبار شما تاثیر مثبت تری میذاره.

اگر کیفیت و تخصص برای شما مهمه حتما به تیم ویدولیمو سر بزنید چون اونا همیشه با روی گشاده بهتون کمک و مشاوره میدن.

فرم دریافت مشاوره

vidolimo
آژانس دیجیتال برندینگ ویدولیمو