VidoLimo

محدود کردن سرعت اینترنت کاربران wifi

بشنوید : فایل صوتی مطلب

خیلی از اوقات کمبود سرعت اینترنت آزاردهنده میشه. این کمبود سرعت همیشه به دلیل نوع سرویسی که از ISP خریداری کردید نیست بلکه عوامل دیگری هم روی آن تاثیر گذار است. گاهی اوقات چند کاربر همزمان به مودم wifi شما وصل هستند و با کاهش چشمگیر سرعت اینترنت روبرو میشید. برای حل این مشکل چه کاری میشه انجام داد ؟ در این مطلب محدود کردن سرعت اینترنت کاربران متصل به wifi را یاد میگیریم تا سرعت اینترنت بیشتری داشته باشید و حجم کمتری هم از سرویستون مصرف بشه. با ویدولیمو همراه باشید.

ورود به تنظیمات مودم ADSL

ابتدا مرورگر را باز کنید و در قسمت آدرس بار (همان جایی که Url را مینویسی) تایپ کنید 192.168.1.1 و Username و Password را برای ورود به تنظیمات مودم D-Link وارد کنید.

تنظیمات مودم

انتخاب دستگاه برای ایجاد محدودیت سرعت

خوب وارد تنظیمات مودم شدیم. اگر نگاه کنید میبینید که در داخل تب Status هستیم. از قسمت Device Info که در سمت چپ صفحه قرار دارد بر روی گزینه Active Client Table کلیک کنید. در این قسمت میشه تعداد دستگاه هایی که به Wifi وصل هستند را مشاهده کرد. در این بخش باید IP Address دستگاه (ها) موردنظر را کپی کنید.

محدود کردن سرعت اینترنت

ایجاد محدودیت برای کاربران

تا اینجا وارد تنظیمات مودم شدیم و ip دستگاه کاربر را کپی کردیم. در ادامه وارد تب Advanced میشیم و از منوی سمت چپ وارد بخش Traffic Control میشیم. از پایین صفحه از قسمت QoS Rules بر روی دکمه Add کلیک میکنیم. در Start Source IP و End Source IP همون ip ای که کپی کرده بودیم را وارد میکنیم.

  • Up Floor : حداقل سرعت آپلود کاربر
  • Up Ceiling :حداکثر سرعت آپلود کاربر
  • Down Floor : حداقل سرعت دانلود کاربر
  • Down Ceiling : حداکثر سرعت دانلود کاربر
  آنباکس گوشی سامسونگ گلکسی فولد

این اعداد را به صورت دلخواه وارد میکنیم و دکمه Add را فشار میدیم. حالا میبینیم که ip یک دستگاه اضافه شده تا سرعتش محدود بشه. در آخر روی دکمه Apply کلیک میکنیم تا تنظیمات ذخیره بشه.

محدود کردن سرعت اینترنت کاربران wifi

مواردی که گفتیم کاربرد های فراوانی دارد. به طور مثال زمانی که مهمان دارید میتونید این محدودیت را برای مهمانان ایجاد کنید و سرعت اینترنت را مدیریت کنید. به پایان آموزش محدود کردن سرعت اینترنت کاربران متصل به مودم wifi میرسیم. آموزش های بیشتر این مدلی را در صفحه “مجموعه گجت” ببین. مرسی که با ویدولیمو همراه بودید.