آکادمی | زمان مطالعه ۴ دقیقه

مدت زمان لازم برای سئو سایت چقدر است؟

اگه وقت نداری الان بخونی، مقاله رو دانلود کن بعدا بخون.

برای نتیجه گرفتن در سئو باید کمی صبور بود، سئو شباهت زیادی به درخت کاشتن دارد، در ابتدا نیاز به رسیدگی بیشتر، مراقبت و زمان دارد، اما بعد از مدتی فقط باید شاخه هایش را هرس کرد و از میوه اش لذت برد. برای پاسخ دادن به این پرسش که مدت زمان لازم برای سئو سایت چقدر است، تا انتها این بلاگ با ویدولیمو همراه باشید…

 

فهرست مطالب

جستجوی کلمات کلیدی مناسب مخاطب کسب و کار شما

فهرست مطالب

مدت زمان سئو وبسایت

بعد از توجه ویژه به عوامل موثر بر سئو سایت و همچنین انجام سئو فنی، سئو داخلی و سئو خارجی، قدم بعدی در سئو،  مداومت و پشتکار است.

در واقع حتی اگر شما رتبه اول جستجو گوگل باشید و فعالیت  سئو خود را متوقف کنید، بزودی به دست فراموشی سپرده خواهید شد. هیچ درختی بدون آب و خاک زنده نخواهد ماند.

cheap and affordable SEO packages

شرکتهای بزرگ ماهانه با استراتژی ها و تاکتیک های مختلف، زمان و مبالغ هنگفتی برای کسب رتبه های برتر جستجو و ماندن در این جایگاه خرج میکنند. اگر کسب و کاری حرکت نکند و رو به جلو نرود، دیر یا زود سایر رقبا جای او را تصاحب خواهند کرد.

اما اگر شما تا امروز هیچ فعالیتی برای سئو وبسایتتان انجام ندادید، نگران نباشید، سئو خیلی زودتر از بازاریابی فیزیکی خودش رو به شما اثبات خواهد کرد.

سئو سایت چقدر زمان میبرد؟

تعیین زمان برای سئو متفاوت خواهد بود، این تفاوت به این دلیل خواهد بود که المان های مختلفی در آن تاثیر گذار هستند، عواملی مثل هدف شما، بودجه شما، تجربه افراد درگیر در پروژه و خیلی عوامل دیگه
اما بطور متوسط شما میتوانید پس از گذشت 3 تا 6 ماه از شروع فعالیت خود، انتظار دیدن نتایج اولیه را داشته باشید، آن را بررسی کنید تا ببینید در مسیر درست حرکت میکنید یا خیر.

ابزار رایگان شناخت مخاطب هدف

با اطلاعات و آمار دقیق از حوزه کاری خود، حدس و گمان را کنار بگذارید و یک مسیر بی خطر را شروع کنید

سوالات متداول

اگه بخواهیم خیلی ساده سئو را توضیح دهیم باید بگوییم ” مجموع کارهایی که یک وبسایت انجام میدهد تا در زمان سرچ جزو نتیجه های اولیه گوگل دیده شود”.

اما بطور کلی، مجموع فعالیت های انجام شده برای سئو وب سایت به سه دسته تقسیم میشود:

  • On Page SEO
  • Off Page SEO
  • Technical SEO

اگر شما در جستجو گوگل حرفی برای گفتن نداشته باشید شبیه به کسی میشوید که در یک کوچه بن بست، مغازه ای دارد و تبلیغاتی انجام نمیدهد و فقط در انتظار معجزه است که مشتری برایش بیاید.

اگر کسب و کاری دارید و میخواهید این امور را به شخص یا تیم دیگری واگذار کنید، به احتمال زیاد بین گزینه های موجود و قیمت های متفاوت سردرگم شده اید و نمی دانید کدام گزینه برای شما مناسب تر است. شما باید به این موارد اساسی توجه کنید.

بطور متوسط شما میتوانید پس از گذشت ۳ تا ۶ ماه از شروع فعالیت خود، انتظار دیدن نتایج اولیه را داشته باشید، آن را بررسی کنید تا ببینید در مسیر درست حرکت میکنید با خیر.