چرا باید از سوشال مدیا استفاده کنیم؟

اهمیت شبکه های اجتماعی

چرا باید از سوشال مدیا استفاده کنیم؟

اهمیت سوشال مدیا در کسب و کار چیه؟

مزایای استفاده از سوشال مدیا چیه؟

  اگه هنوز تووی کاری که میکنی اهمیت شبکه های اجتماعی رو نمیدونی و به این نتیجه نرسیدی که باید از سوشال مدیا استفاده کنی، برای پیشرفت کسب و کارت یه چند دقیقه وقت بزار پشیمون نمیشی!

در این مطلب درمورد بازار هدف، استفاده از شبکه های اجتماعی در جهان و ایران، برندسازی از طریق سوشال مدیا، نقش شبکه های اجتماعی در توسعه کسب و کار و به طور کلی سوشال مدیا مارکتینگ صحبت میکنیم.

با ویدولیمو همراه باشید.

فهرست مطالب

مخاطب هدف

شما تووی هر کاری باشی و هر تخصصی داشته باشی تعدادی مخاطب هدف یا مشتری داری که اکثر آنها زمان زیادی رو تووی شبکه های اجتماعی سپری میکنند.

همونطوری که خود شما کلی پیج و کانال رو دنبال میکنی و مخاطب هدف اون پیج ها هستی، عده ای هم کاری که شما میکنید به دردشون میخوره و شما رو دنبال میکنند.

نرخ استفاده از شبکه های اجتماعی

جهان

در کل جهان حدود 7.5 میلیارد انسان، 5 میلیارد دستگاه موبایل و 3.5 میلیارد حساب کاربری شبکه های اجتماعی وجود داره که میشه 45 درصد از جمعیت کل دنیا.

ایران

حالا تووی ایران ما با 82 میلیون جمعیت، 123 میلیون دستگاه موبایل داریم؛ یعنی به ازای هر دو نفر سه دستگاه! که از این جمعیت 47 میلیون عضو سوشال مدیا هستند.

به طور میانگین 57 درصد جمعیت ایران از شبکه های اجتماعی استفاده میکنند که به نسبت میانگین جهانی آمار بالاتری به حساب میاد. پس اگر در شبکه های اجتماعی نباشیم، تمامی این افراد رو از دست خواهیم داد.

برندسازی در سوشال مدیا

یکی دیگر از مزایای استفاده از سوشال مدیا، امکان نمایش جنبه های مختلف برند هستش که باعث میشه مخاطبت بیشتر باهات آشنا بشه.

اگه برندسازی رو درست انجام بدی، مخاطب به برندت علاقه مند میشه و اعتماد بیشتری بهت پیدا میکنه. حالا فکر کن اگه بخوای این کار رو به صورت سنتی و بدون استفاده از شبکه های اجتماعی انجام بدی چقدر باید هزینه و زمان صرف کنی تا تووی جامعه خیلی خیلی کوچکتری دیده بشی و این حس اعتماد رو بدست بیاری.

اینو یادت باشه همیشه وقت نداری و اگه دیر بجنبی ممکنه رقیبت این کار رو زودتر انجام بده و مشتری رو از چنگت دربیاره.

دسته بندی شبکه های اجتماعی

ویدولیمو شبکه های اجتماعی رو به 5 دسته کلی تقسیم میکند!

نقش شبکه های اجتماعی در توسعه کسب و کار

تووی شبکه های اجتماعی افراد هدف های مختلفی مثل سرگرم شدن، پیدا کردن دوست، پیگیری اخبار و … دارند که این برای تو که صاحب یک برند هستی به معنی کلی فالوور و مشتری است.

خیلی از این مشتری ها دوست دارند قبل از اینکه خرید کنند، تجربه خرید دیگران رو بدونند و این برای شما که توو کارتون حرف ندارید بسیار جذاب میتونه باشه تا از کاربراتون بخواید نظرات و تجربه شخصیشون رو به اشتراک بزارن.

شما با استفاده از سوشال مدیا مارکتینگ متوجه میشید که کاربراتون به چه چیزهایی علاقه بیشتری دارند و نقاط قوت و ضعف کسب و کارتون رو هم میفهمید. یکی از اهداف شبکه های اجتماعی سرازیر شدنه سیل مشتریان جدید به سمت برند و کسب و کار شما میباشد.

جمع بندی

اگه دنیایی از علم رو داشته باشی و به مردم نگی که من اینجام، هیچ کس سراغت نمیاد. اگه قراره تووی کارت دوام بیاری حالا فرقی نداره کاری که میکنی چقدر کوچک یا بزرگه و میخوای توش موفق بشی مجبوری از سوشال مدیا استفاده کنی. در این مطلب اهمیت شبکه های اجتماعی و تاثیر سوشال مدیا مارکتینگ بر کسب و کار رو بررسی کردیم.

در مقاله بعدی بهت میگم که با توجه به شغلت چه شبکه اجتماعی ای به دردت میخوره و مزیت هرکدوم رو با هم بررسی میکنیم.

این مقاله رو میتونی صوتی گوش کنی

ویدولیمو، شبکه کسب و کار آنلاین و برندسازی