بازاریابی نیچ چیه؟ چرا باید نیچ کار کنیم؟

نیچ چیست؟ نیچ مارکتینگ چیست؟ بازاریابی نیچ چه تاثیری در کسب و کار ما داره؟ در این مطلب این سوالات رو پاسخ میدیم و اهمیت استفاده از این تکنیک رو بررسی میکنیم. به قسمت سوم برنامه اینستاکوچ خوش اومدید…

تعریف نیچ مارکتینگ

مردم باید یک دلیل قوی داشته باشند تا شما رو فالوو کنند. شما باید تووی یک کار فوق العاده حرفه ای باشی. به جای اینکه تووی چندین حوزه بزرگ یا یک حوزه چند بخشی فعالیت کنی، بیا روی یک موضوع خاص تمرکز کن. مدل بازاریابی نیچ میگه که روی قسمت کوچکی از بازار تمرکز کن چرا که این بخش از بازار پتانسیل بالایی برای رشد میتونه داشته باشه چون رقیب های شما کمتر به این موضوع پرداخته اند.

در ابتدای کار حتما نیچ کار کنید

یک نقطه رو پیدا کن و بگو که من تووی این حوزه بهترینم و سعی کن که واقعا بهترین باشی. همیشه خودت رو بزار جای مشتری و از دید اون شخص نگاه کن. یه مثال بزنیم تا راحتتر با موضوع آشنا بشی. فرض کن میخوای دوربین بخری، دو تا گزینه داری تا خریدت رو انجام بدی :

  1. یک فروشگاه که همه مدل وسایل دیجیتال داره
  2. یک فروشگاه که به صورت تخصصی فقط دوربین میفروشه

از کدوم فروشگاه خرید میکنی؟

پس اگه کسب و کارت رو تازه راه انداختی، سعی کن حتما از بازاریابی نیچ استفاده کنی. زمانی که تووی اون زمینه حرفه ای شدی و اعتبار خوبی بدست آوردی، با احتیاط وارد حوزه های دیگر شو. دقت کن که انتخاب گزینه های بعدی تاثیر منفی روی اعتباری که ساختی نداشته باشه.

بازاریابی نیچ

تاثیر بازاریابی نیچ بر روی کسب و کار

حواست باشه که هوای فالوور ها و مشتری هایی که الان داری رو داشته باشی و وقت و انرژی برند و خودت رو به آنها اختصاص بدی. کیفیت خیلی مهم تر از کمیت است. بجای 100k فالوور فیک و بی خاصیت، 100 تا دونه فالوور واقعی و پیگیر داشته باش و تمام تلاشتو بکن تا آنها رو درگیر کنی و ترغیبشون کن که با شما مشارکت داشته باشند. اینجاست که اگر نیچ کار کرده باشی و محتوای به درد بخور برای همون اندک فالوور هایی که داشتی تولید کرده باشی، فالوور ها به محتوا و برند شما علاقه مند میشوند. حالا  همون فالوور هایی که از شما حس خوب گرفتند، کلی فالوور جدید برات میارند.

جمع بندی

ویدولیمو نمیگه که تبلیغات نکن و یا سعی نکن که بیشتر دیده بشی. بالعکس، تبلیغات خیلی مهمه ولی باید 90 درصد زمان خودت رو صرف تولید محتوای جذاب و ارتباط عمیق با فالوور هایی که الان داری بکنی. نیچ مارکتینگ در بازاریابی دیجیتال خیلی مهمه و باعث میشه فروش خوبی داشته باشی و همچنین کمکت میکنه که تبدیل به برند تاثیرگذاری بشی.

ویدولیمو، شبکه کسب و کار آنلاین و برندسازی