بهترین روش های تبلیغاتی واتساپ

جدول محتوایی

بازاریابی در واتساپ
استفاده از واتساپ بیزینس برای رشد کسب و کار
شروع مطالعه
وبسایت فروشگاهی
قبل از راه اندازی فروشگاه اینترنتی، باید به این موارد توجه کنید
مطالعه کنید
سوشال مدیا مارکتینگ
هر چیزی که باید در مورد بازاریابی شبکه های اجتماعی بدونید
بخونید
بازاریابی از طریق ایمیل
با هزینه هر 1000 تومان، 38 هزار تومان بازگشت سرمایه از طریق فروش محصول خود خواهید داشت
بخونید
Previous slide
Next slide

از آنجا که واتساپ در سرتاسر دنیا کاربران زیادی دارد و بسیار محبوب است، پیامرسان واتساپ یکی از بهترین انتخاب‌ها برای تبلیغات کسب و کار شما است.

ممکن است تصور کنید ارسال پیام گروهی در واتساپ برای معرفی محصولات و خدماتی که ارائه می‌دهید کار آسانی است، اما واتساپ قوانین و محدودیت‌هایی وضع کرده است تا به همین راحتی‌ها نتوانید از این پیامرسان برای تبلیغات در واتساپ بهره ببرید اما راه‌هایی برای دور زدن این قوانین محدودکننده هست که احتمالا از آنها بی‌خبرید.

 در این مطلب قصد داریم به روش‌های تبلیغات در واتساپ، محدودیت‌های واتساپ و راه‌ های دور زدن این موانع بپردازیم.

با ما همراه باشید.

تبلیغات در واتساپ به چه روش‌هایی امکانپذیر است؟

تبلیغات در واتساپ به 2 شیوه ارسال پیام تبلیغاتی به چت خصوصی افراد و ارسال پیام تبلیغاتی به گروه در واتساپ امکان‌پذیر است. البته بدیهی است که ارسال پیام به چت خصوصی افراد موثرترین راه برای تبلیغات در این فضا است، زیرا افراد همواره به پیامی که در چت خصوصی خود دریافت می‌کنند توجه ویژه نشان می‌دهند اما احتمالا پیامی که به گروه می‌فرستید در میان انبوه پیام‌های ارسالی از جانب سایر اعضای آن گروه گم می‌شود. اما به دلیل همان قوانین و محدودیت‌هایی که واتساپ وضع کرده است، برای ارسال پیام به چت خصوصی افراد با 4 چالش اصلی روبرو هستید. در ادامه به هر یک از این چالش‌ها و راه‌ غلبه بر آنها می‌پردازیم.

محدودیت تعداد پیام ارسالی به افراد ناشناس در هر روز

چالش: واتساپ به شما اجازه می دهد با هر خط در هر روز تنها به 100 نفر ناشناس (منظور کسی است که تا به حال با هم چت نکرده اید و شماره موبایل شما در گوشی‌اش ذخیره نکرده است) پیام خصوصی بفرستید. بدیهی است که این تعداد پیام روزانه برای تبلیغات بسیار کم است و اثربخشی لازم را نخواهد داشت.

راهکار: شما می توانید برای دور زدن این محدودیت، چندین خط واقعی یا مجازی تهیه کرده و با این خطوط، نسبت به ایجاد حساب واتساپ اقدام کنید. برای مثال اگر 5 خط (5 حساب واتساپ) داشته باشید، می‌توانید روزانه به حداکثر 500 نفر ناشناس پیام خصوصی ارسال کنید.

دشوار و زمانبر بودن ارسال انبوه

چالش: فرض کنید بخواهید انبوه شماره‌ موبایل مخاطبین هدف را (کسانی که می‌خواهید برای آنها پیام تبلیغاتی ارسال کنید) در گوشی خود ذخیره کنید و سپس متن پیام تبلیغاتی خود را به تک تک این شماره‌ها ارسال کنید. ارسال پیام انبوه به افراد در واتساپ به صورت دستی کار سخت و زمانبری است. 

راهکار: شما می‌توانید به جای انجام این امور به صورت دستی، این وظیفه را به ربات‌های ارسال پیام در واتساپ بسپارید تا این کارها را به صورت خودکار و بدون دخالت شما انجام دهند.

احتمال ریپورت شدن

چالش: وقتی برای افراد ناشناس پیام واتساپ ارسال می کنید، آنها ممکن است پیام شما را به واتساپ گزارش دهند یا به اصطلاح ریپورت کنند. اگر تعداد این گزارش‌ها مبنی بر ایجاد مزاحمت برای افراد زیاد شود، واتساپ حساب شما را می‌بندد

راهکار: اگر می خواهید تبلیغات شما بیشترین اثربخشی را داشته باشد، باید مخاطب هدف خود را به درستی شناسایی کنید. فرض کنید فروشنده لوازم آرایشی و بهداشتی هستید و پیامتان را برای آقایان نیز بفرستید. طبیعی است که آقایان به پیام شما توجهی نشان ندهند یا شما را بلاک کنند تا در آینده شاهد چنین پیام‌هایی از طرف شما نباشند. در حالی که اگر پیام تبلیغاتی شما به دست مخاطببین هدف درست (خانم‌ها) برسد شما را ریپورت نمی کنند بلکه از محصولات شما دیدن می‌کنند و در صورتی که کیفیت و قیمت قابل قبولی ارائه دهید از شما خرید نیز می‌کنند.

، متن پیام شما و حسی که منتقل می‌کند نیز بسیار مهم است. بدون مقدمه‌چینی پیام تبلیغاتی ارسال نکنید. پیام خود را با سلام و احوالپرسی شروع کنید. از آنجا که برخی افراد به خصوص خانم‌ها نسبت به شماره تلفن خود حساس هستند، بهتر است بنویسید که از چه منبعی به شماره تلفن آنها دست یافته‌اید. در صورتی که به نام صاحبین شماره‌‌ها دسترسی دارید، گیرنده پیام را با نامش مخاطب قرار دهید. با متن پیام خود سعس کنید مخاطب را جذب کنید. روی روانشناسی متن پیام کار کنید به طوری که گیرنده پیام حس نکند یک پیام صرفا تبلیغاتی دریافت کرده است. رعایت تمامی این نکات در نهایت کمک می‌کند تا مخاطب شما را ریپورت نکند.

به دست آوردن شماره مخاطبین هدف

راهکار: یکی از چالش‌های اصلی و مهم در تبلیغات انبوه، یافتن بانک شماره موبایل مخاطبین هدف است. اگر بخواهید تبلیغات ثمربخش باشد باید افرادی را هدف قرار دهید که به نوعی در زمینه کاری شما فعال هستند، از محصولات و خدمات مشابه شما استفاده می‌کنند یا به زمینه کاری شما علاقمندند. اما چگونه می‌توان این گروه از افراد را پیدا کرد؟

شما می‌توانید گروه‌های واتساپی مرتبط با کسب و کار خود را گوگل کنید. اعضای این گروه‌ها افرادی هستند که به زمینه کار شما مرتبط هستند و مخاطب هدف بیزینس شما محسوب می‌شوند. شما می‌توانید با استفاده از ربات‌های ارسال پیام واتساپ، شماره تلفن تمامی اعضای هر گروه واتساپی را استخراج کرده و برایشان پیام خصوصی بفرستید. این کار موثرترین شیوه برای تهیه بانک شماره تبلیغاتی است.

راه حل

از مطالب مطرح شده در این مقاله متوجه شدید که واتساپ محدودیت‌هایی وضع کرده است تا اجازه تبلیغات آزادانه را از کاربرانش سلب کند، با این حال همچنان راهکارها و روش‌هایی برای تبلیغات در واتساپ وجود دارد. امیدواریم اگر قصد تبلیغات در واتساپ را دارید، راهکارهای ارائه شده در این مقاله برایتان راهگشا باشد. 

بازاریابی در واتساپ

البته ما در این مقاله، چندین بار به ربات تبلیغات در واتساپ اشاره کردیم. در حال حاضر، تنها نمونه ایرانی موجود از این ربات متعلق به شرکت کاربر مجازی است. این ربات امکان ارسال پیام انبوه خصوصی، تعویض خودکار خطوط، ارسال پیام در گروه، استخراج شماره اعضای گروه ها را دارا میباشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این ربات به لینک زیر مراجعه کنید. 

ربات ارسال پیام انبوه در واتساپ